İstanbul’un Merkezleri: Taksim/Sülemaniye Panel ve Sergi Açılışı

Sergi, 25 Mayıs'a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E-3 Galerisi'nde ziyarete açık olacak.

MARSHALL’ın desteğiyle gerçekleşen BİLGİ-MİMARLIK yüksek lisans atölyelerinde, geçtiğimiz yarıyıl, atölye yürütücüleri Cem Çelik/Tansel Korkmaz, Can Çinici, Murat Tabanlıoğlu ve Han Tümertekin yönetiminde; İstanbul’un merkezleri, Taksim ve Süleymaniye’nin kentsel dönüşümü konu edildi. Çalışmalarda, son dönemde kamuoyunda çok tartışılan kentsel dönüşüm projeleri ele alındı ve alternatif çözümler önerildi.

Çalışmaların kamuoyuna sunulduğu ve Marshall’ın desteğiyle hazırlanan serginin resmi açılışı 28 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek panel ile birlikte yapılacak.

Sergi, 25 Mayıs’a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E-3 Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

Tarih: 28 Mart 2012, Çarşamba
Saat: 16:00-19.30
Sergi: Santral Kampüsü, E3 Galerisi
Panel: Santral Kampüsü, E3-201

Program
16.00-16.45: Kent Belleği ve Dönüşüm
Konuşmacılar: İpek Akpınar, Tansel Korkmaz, Ebru Omay Polat

16.45-17.00: Ara

17.00-19.30: Forum

Bu hızlı dönüşüm trendi içinde İstanbul’un karşı karşıya olduğu en önemli tehdit nedir ve bu tehdidi aşmak için ne önerebiliriz?

Umuma açık mekan, Kamusal Mekan anlamına gelir mi ve yeni düzenlemeler Taksim’in Kamusal Mekan olabilme özelliğini nasıl etkileyecek?

Moderatör: Tansel Korkmaz
Konuşmacılar: Can Altay, Emre Altürk, Özgür Bingöl, Deniz Çalış, Cem Çelik, Korhan Gümüş, Hüseyin Kahvecioglu, Ömer Kanıpak, Saitali Köknar, Murat Tabanlıoğlu, Asuman Türkün

19.30: Sergi Açılışı Kokteyli

Etiketler

Bir cevap yazın