IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi

21-22 Eylül'de Istanbul Fuar Merkezi'nde yapılacak olan IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi, sektörün uzman isimlerini bir araya getiriyor.

19-22 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak olan IstanbulLight 2018 kapsamında organize edilen IstanbulLight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi’nde aydınlatma tasarımlarının en iyi örneklerinin ve sektörün geleceğine hizmet edecek deneyimlerin paylaşılacağı on iki oturum düzenlendi.

Aydınlatma sektöründe kritik bir öneme sahip aydınlatma tasarımını her yönden ele alacak olan zirvede, alanında uzman on dört konuşmacı yer alacak. Yirmi beş yıllık deneyimiyle aydınlatma tasarımının usta ismi Rogier van der Heide ve bu alandaki yenilikçi yaklaşımıyla önce çıkan Daan Roosegaarde, zirvenin öne çıkan konuşmacılarından olacak.

PLD Türkiye – Ağustos Teknoloji Kurucusu Emre Güneş, zirvenin küratörlüğünü üstleniyor. Güneş, etkinlikte yapacağı konuşmayla “aydınlatma tasarımcısı kimdir?” sorusuna cevap arayacak.

Zirve kapsamında; 25 yıldır bu alanda çalışan ve uluslararası çapta tanınan, Curiosity Group’tan Rogier van der Heide deneyimlerini paylaşacak. Studio Roosegaarde’den Daan Roosegaarde ise daha iyi bir dünya için insan, teknoloji ve mekanı bir arada ele alan yenilikçi yaklaşımını sunacak.

02 Tasarım’dan Onur Yiğit ve Yalın Mimarlık’tan Ömer Selçuk Baz Nevşehir’deki Kapadokya Müzesi; MCC Aydınlatma’dan Canan Baba ve S. Funda Ataylar ise Mali’deki Sheraton Bamako Oteli kapsamındaki deneyimlerini paylaşacak.

Bakü, Azerbeycan’daki Haydar Aliyev Modern Tahsil Kompleksi deneyimi ile ALD Aydınlatma’dan Dilek Şahin, “daha iyi bir öğrenme ortamı için aydınlatma” anlayışını katılımcılara sunacak. ONOFF Aydınlatma’dan Ali Berkman ise aydınlatma jargonu üzerine bir konuşma yapacak.

Seven Lights’tan Mustafa Seven, aydınlatma tasarımı ve para konusuna odaklanacak. Planlux’tan Korhan Şişman, bir aydınlatma tasarımcısının gözünden mekanlarda neyin görünür olduğuna dair konuşacak.

NA Light Style’dan Nergiz Arifoğlu, İstanbul siluetinde önemli bir yer tutan Galata projesinin detaylarını paylaşacak. ZKLD Stüdyo’dan Zeki Kadirbeyoğlu ışık ve gölgenin ekseninde birçok kültürün buluştuğu Afrika kıtasındaki deneyimlerini anlatacak.

LAB.1’den Faruk Uyan günışığı simülasyon ve danışmanlık konusu üzerine örneklerle bilgi paylaşımında bulunacak.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) ve Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) destekleriyle düzenlenen 11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi bu yıl Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa, Balkanlar, BDT Ülkelerinden sekiz bini aşkın sektör profesyonelini ağırlayacak ve iki yüz ellinin üzerinde firmanın en yeni ürün ve teknolojilerine ev sahipliği yapacak.

Daha fazla bilgi için www.ubm.com ve www.informa.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın