İstanbul’a Sadakat Gezisi

İstanbul'a Sadakat gezginleri, 25 Eylül 2011 Pazar, saat 11.00'den itibaren, Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat semtlerini biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

İstanbul’da uzunca bir süredir kentin doğal, tarihsel, sosyal ve ekonomik anlamda yeniden şekillenmesine sebep olan bir dizi karar alınmakta ve uygulanmakta. Kentlilerin günlük hayatlarını, yaşam alanlarını ve ekonomik faaliyetlerini doğrudan etkileyen bu karar ve uygulamalar tamamen tepeden inme bir şekilde ve sadece belirli çevrelere katma değer kazandırma kaygısıyla yapılmakta. İstanbul S.O.S. işte bu tedirgin edici gelişmelerin en azından bir kaçına dikkatinizi çekebilmek için Atlas Dergisi ve Atlas Keşif Kulübü işbirliğiyle geçen yılın Ekim ayında İstanbul’a Sadakat Gezilerini başlattı.

25 Eylül 2011 Pazar günü altıncısı gerçekleşecek olan İstanbul’a Sadakat Gezileri’nde, İstanbul’u İstanbul yapan semtler, yerleşim alanları, İstanbul S.O.S. gönüllüsü profesyonel rehberler ve bu alanlarda restorasyon çalışmaları yapmış mimarlar eşliğinde gezilecek, semtlerin tarihi, mimari ve sosyal özellikleri paylaşılacak, buralarda uygulanmak istenen projeler değerlendirilecek.

İstanbul’a Sadakat gezginleri, 25 Eylül 2011 Pazar, saat 11.00’den itibaren, Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat semtlerini biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Ücretsiz yapılacak bu gezilere katılım için görmek istediğiniz gezi güzergâhını belirterek istanbulasadakat@gmail.com adresine bir e-posta gönderilmesi yeterli.

Gezi programına ait ayrıntıları, www.istanbulsos.org ve www.kesfetmekicinbak.com adreslerinden bulabilirsiniz.

Etiketler

Bir yanıt yazın