İstanbul & Maskat Film Prömiyeri

Sakarya Üniversitesi ile German University of Technology in Oman'da eğitim gören mimarlık öğrencileri tarafından hazırlanan İstanbul & Maskat film projesi için, 22 Aralık 2021 günü saat 10:00'da Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde bir gösterim etkinliği yapılacak.

Etkinliğin tanıtım metninden:

Sakarya Üniversitesi ile German University of Technology’nin 2020-2021 Yılı Bahar Dönemi’nde eğitim gören mimarlık öğrencileri; Italo Calvino’nun “Görünmez Şehirler” adlı kitabına dayanarak ortak bir çalışmaya imza attı. Bu çalışma kapsamında birbirini tanımayan öğrenciler, anlatmak istediklerini görsel ve işitsel yolları kullanarak çevrim içi ortamda birbirlerine aktardılar. Bu opak ama yoğun iletişim sonucu parlak fikirler ortaya çıktı. Senaryonun renkleri, motifleri ise mahalleleri besleyen sokakların büyüklüğü oldu. Öğrenci grupları, raporlarda kitapta bahsedilen şehirler ve yaşadıkları şehir arasında çeşitli bağlantılar kurdular.

“Herkes kendini ancak jestlerle, zıplamalarla, hayret ve korku çığlıklarıyla, hayvanların havlamaları veya ulumalarıyla veya ceplerinden çıkardıkları tüyler, kalemler, kum ve kuvars gibi nesnelerle ifade edebildi.”

22 Aralık 2021 günü saat 10:00’da Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak İstanbul & Maskat Film Prömiyeri’ne, mimarlık alanına ilgi duyan herkes davetlidir.

Etiketler

Bir cevap yazın