İstanbul Kent Araştırmaları: Beyazıt Meydanı’nın Kentsel Arkeoloji Kapsamında Değerlendirilmesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenen "İstanbul Kent Araştırmaları" seminer serisinin “Beyazıt Meydanı'nın Kentsel Arkeoloji Kapsamında Değerlendirilmesi” başlıklı on yedinci etkinliğinde Yüksek Şehir Plancısı Gizem Konak İrkit konuşmacı olacak. 22 Eylül 2021'de düzenlenecek olan seminer, Zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenen “İstanbul Kent Araştırmaları” seminer serisinin “Beyazıt Meydanı’nın Kentsel Arkeoloji Kapsamında Değerlendirilmesi” başlıklı on yedinci etkinliğinde Yüksek Şehir Plancısı Gizem Konak İrkit konuşmacı olacak.

Gizem Konak İrkit, “Beyazıt Meydanı’nın Kentsel Arkeoloji Kapsamında Değerlendirilmesi” başlıklı araştırması ile Beyazıt Meydanı’nın tarihi süreç içerisinde yaşadığı değişimleri Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi olmak üzere üç farklı katman halinde ele alacak ve bölgenin taşıdığı arkeolojik önemi değerlendirerek, bu değerin korunması için planlamada benimsenmesi gereken ilkeleri değerlendirecek.

Seminer, ilgili herkesin katılımına açık.

Tarih: 22 Eylül 2021 Çarşamba
Saat: 12:30

Katılım Linki: https://medeniyet-edu-tr.zoom.us/j/93353264446?pwd=UVNFNTB5VjBPNHZ6UUtqMU1GU3RYQT09
ID: 933 5326 4446
Passcode: 380645

Etiketler

Bir cevap yazın