İstanbul Design Week 2011

İstanbul Design Week 2011, 28 Eylül - 2 Ekim 2011 tarihleri arasında Eski Galata Köprüsü'nde izleyicileri ile buluşuyor.

İstanbul’un kentsel gelişiminde, Doğu ile Batı’nın kesiştiği tasarım kavramının üstlendiği rol üzerine yapılanmıştır. 2010 yılında tasarım dünyası İstanbul Design Week ile 1 hafta süresince tüm dünyadan tasarım sergilerini ve tasarımcıları Eski Galata Köprüsü’nde ağırlayacak ve tüm tasarım dünyası İstanbul’a odaklanacak. Uluslararası tasarımcılar ve yabancı medyanın ilgisiyle Türkiye ve İstanbul, tasarım kültürünü tüm dünyaya tanıtacak. Kentlerin gelişmesi ve kültürler arasındaki ilişkiyi kuran tasarım, aynı zamanda her türlü ürün ve hizmetin temel farklılaşma yolu olarak günümüzde ön plana çıkıyor. İstanbul’un Avrupa ve dünya şehirleriyle ilişkisini gelişen tasarım kültürüyle de kurmayı amaçlayan bir etkinlik olarak İstanbul Design Week 2010, tasarıma farklı bir soluk kazandıracak “yeni tasarım merkezi” arayışına cevap verme amacıyla hareket ediyor. İstanbul’un gençlik enerjisi, dinamik kent kimliği, yaratıcılığı tetikleyen kültürel ve günlük yaşama dair sunduğu inanılmaz çeşitliliğini Türk tasarım kültürüne yansıtmaya araç olacaktır. Bu etkinlik, Avrupa’nın önemli kent projelerinden biri haline gelecektir.

İDW 2011 Konferans Konuşmacıları / her gün 17.00 – 19.00
Tasarıma dair dünyaca ünlü isimlerin deneyimlerini paylaşabilecekleri seminer, panel ve konferans organizasyonlarına katılım, herkese açık olarak gerçekleştirilecek. Güncel tasarım konuları her yönüyle, konuşmacıların ve izleyicilerin katılımıyla tartışmaya açılacak. Kent ve sektör bazında tasarımın etkisini artırmaya yönelik fikir alışverişlerinde bulunulacak.

Amanda Levete
Mimar

Anthony Burrill
Grafik Tasarımcı

Monique Mulder & Paul Van Ravestein
Marka Tasarımcıları

Eberhard Schrempf

Yaratıcı Endüstriler Direktörü

Hans Robertus

Dutch Design Week direktörü

Lidewij Edelkoort

Trend Araştırmacısı ve Uzmanı

Mary-Ann Schreurs

Tasarımcı

Melkan Gürsel Tabanlıoglu

Mimar

Ralph Wiegman

IF Ödüllü Tasarım Yarışması Başkanı

Ronen Kadushin

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Tomoko Azumi

Endüstriyel Ürün Tasarımcısı

Zuzanna Sklaska

Uzman Trend Danışmanı

Timo Wong & Priscilla Lui

Endüstriyel Ürün Tasarımcısı

İstanbul Design Week kapsamında gerçekleştirilecek olan Design Bloggers Meeting etkinliği için sizi 2 Ekim 2011 Pazar günü saat 16:00-17:00 arasında Galata Köprüsü’ne bekliyor! Tasarım ve blog yazarlığıyla ilgilenen herkese açık.

Etiketler

Bir cevap yazın