Işık, Mekan, Sanat Buluşmaları: De Artium & Contemporary İstanbul

Tepta Aydınlatma,  25 Mayıs Salı günü, saat 16:30’da “Işık, Mekan, Sanat Buluşmaları”nda Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli’yi ve dijital sanat platformu De Artium’dan Dijital Sanat Yerleştirme Mimarı ve Sanatçı Ecem Dilan Köse’yi ağırlıyor.

Tepta, önceki dört oturumunda Milano’dan Matteo Negri, İstanbul’dan Candaş Şişman ve Emre Dörter, Ankara’dan içmimar Oğuz Yalım ve Prof. Dr. Abdi Güzer’i konuk ettiği bu etkinlik serisinde, çalışmalarında aydınlatmanın sanatsal ve estetik boyutuna dikkat çeken konuk konuşmacıları ile mekanda ışık ve sanat konusuna ilgi duyan izleyicileri buluşturuyor. Yapılan çalışmaların yapılacak yeni çalışmalara ilham vermesini hedefliyor.

2005’ten bu yana Ali Güreli’nin liderliğinde Türkiye’nin prestijli sanat etkinliklerinden biri haline gelen ve bu yıl 1-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul ve dünyayı bilme, algılama, hissetme şekillerimizi değiştiren en önemli etkenlerden biri olan teknolojinin sanat alanındaki etkisinden yola çıkarak, yeni bir ekosistem kurmak hedefiyle oluşturulmuş dijital sanat platformu De Artium’un konuk olacağı buluşmaların beşincisi Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Contemporary Istanbul Plugin alanının da kurucusu olan De Artium’un yeni medya sanatlarını ve dijital sanatı mimari ile buluşturmaya yönelik çalışmalarının ve fikirlerinin de dinlenebileceği etkinliğin katılım linki için info@tepta.com adresine mail atılabilir.

Etiketler

Bir yanıt yazın