Integrated and Emergent Design from Material to Tectonics

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Lisansüstü Programında, Mimarlıkta Strüktürel Morfoloji dersi kapsamında düzenlenen seminerlerin ikincisi Doç. Dr. Roberto Naboni tarafından "Integrated and Emergent Design from Material to Tectonics" başlığı ile 28 Nisan'da Zoom üzerinden yapılacak.

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Lisansüstü Programında Doç. Dr. Yenal Akgün tarafından yürütülen Mimarlıkta Strüktürel Morfoloji dersi kapsamında, bu bahar döneminde uluslararası seminerler dizisi düzenleniyor. Bu seminerlerden ikincisi Güney Danimarka Üniversitesi’nden (SDU) Doç. Dr. Roberto Naboni tarafından “Integrated and Emergent Design from Material to Tectonics” başlığı ile 28 Nisan 2021, saat 16:30’da Zoom ortamında gerçekleşecek.

Seminer; mimarlıkta dijital fabrikasyon yöntemlerini, robotik üretim süreçlerini, bu süreçlerde kullanılan malzemeleri, bunların tasarım ve imalat süreçlerini ele alıyor. Spesifik olarak, CREATE ekibinin deneysel ve yenilikçi projelerinde malzemenin rolü ve bunun tasarım, imalat ve mühendisliğin kesişme noktasında yeni tektonik sistemlerin oluşumunu nasıl mümkün kıldığı üzerine tartışmalar sunumun ana tartışma konusu olacak.

Doç. Dr. Roberto Naboni Güney Danimarka Üniversitesi’nde Hesaplamalı Tasarım ve Dijital Üretim alanında öğretim üyesidir ve CREATE isimli araştırma grubunu yönetmektedir. 50’den fazla kitap, dergi ve konferansta yayınlanan araştırması vardır. Daha önce Politecnico di Milano’da ACTLAB’ı kurup yönetmiştir. Uluslararası araştırma merkezleri ve firmaları olan ICD / ITKE Stuttgart, AA School, Skidmore Owings ve Merrill, Enric Miralles & Benedetta Tagliabue Associates, Stefano Boeri Studio ile ortak araştırma ve projeleri vardır.

Seminere https://arch.yasar.edu.tr/event/ adresinden erişilebilir. Sunumlar katılmak isteyen herkese açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın