ieü@SALTgalata:transit

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. sınıf mimari tasarım studyosu öğrenci proje sunumu, 8 Aralık 2017'de Salt Galata'da yapılacak.

İzmir Ekonomi Üniversitesi 4. Sınıf Mimari Tasarım Stüdyosu (Arch 401) kapsamında, 2017 Güz döneminde izlediğimiz eğitim yaklaşımlarını ve farklı stüdyo sistemlerini tartışmaya açtığımız bir etkinlik organize ediyoruz. Bu etkinlikte, “Transit” üst temasından hareketle Arch 401 dersine yön vermiş olan kavramları, yaklaşımları sorgulamak istiyoruz. Tematik sunuşlar, öğrenci proje sunumları ve forumdan oluşacak etkinliğin aynı zamanda mimarlık eğitiminde çok önemli olan 4. Sınıf stüdyo eğitimindeki sorunları da gündeme taşıyan bir tartışma platformu oluşturmasını da hedefliyoruz. Katılımız durumunda bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

[email protected]: transit

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimari Tasarım Stüdyosu mimarinin dünyamızı şekillendiren çeşitli dinamiklerin –teknolojik, politik, estetik, sosyal, vb.- üzerine katkısının tartışıldığı eleştirel bir araştırma ortamıdır. Bu senenin keşif dizisi alanlar arası geçişi ve çoklu sistem ve aktörlerin etkileşim içine girdiği bağlamı ifade eden “transit” teması altında toplanmıştır. Buna uygun olarak, stüdyonun bu sorgulamada geldiği mevcut durum SALT Galata tarafından ev sahipliği yapılan bir açık forumda tartışılacak ve müzakere edilecektir.

Program

10:00–karşılama, giriş
10:15–stüdyo teması: “transit”
11:00–proje sunumları

12:30–öğle yemeği

13:30–proje sunumları

15:00–çay / kahve molası

15:30–yuvarlak masa tartışması
17:00–kapanış konuşması


Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın