Hikayeden İllüstrasyona Atölyesi

İllüstrasyonlarıyla yeni dünyalar yaratan Sedat Girgin, Hikayeden İllüstrasyona Atölyesi ile 24 Aralık tarihinde 6+1 Tasarım Atölyeleri'nde!

Atölye çalışmasında katılımcılar, bir hikayenin ya da bir metnin nasıl görselleştirilmesi gerektiğine odaklanırlar. Çalışması sırasında illüstrasyonların, hikaye ekseninde hedef kitleye uygunluğu, renk ve teknik seçimi irdelenir. Konu anlatımından sonra yürütücü tarafından verilen tema üzerinden çizim çalışması yapılacaktır. Atölye çalışması herhangi bir ön bilgi gerektirmez.

Tarih: 24 Aralık 2017, Gün: Pazar, Saat: 10:00-18:00, Süre: 1 gün, 7 saat
Detaylı Bilgi & Kayıt: https://www.6arti1.com/TR/Atolyeler/294/Hikayeden-Illustrasyona/

Sedat Girgin

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nün ardından, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Birçok yayınevinde 80’i aşkın kitap resimledi. Dergi ve ajanslarda serbest illüstrator olarak çalıştı. 2007 yılında Suna Dölek ile hazırladıkları Karıncanın Kardeşi isimli kitap Tudem Kitap Yapın yarışmasında üçüncülük ödülü aldı ve Almancaya çevrildi. 2010 yılında katıldığı Art Vespa tasarım yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2014 yılında The Guide Istanbul dergisinin kapak çizeri oldu. Resimlediği Tembel Balık Sefa isimli kitap Uluslararası Gençlik Kütüphanesi (Internationale Jugendbibliothek) tarafından White Ravens 2015 kataloğuna seçildi. Yaptığı kitap resimlemeleri ile Bratislava Illüstrasyon Bienali’ne ve İzmir Ege Üniversitesi Çocuk Kitabı Ressamları Müzesi’ne seçildi, işleri sergilendi. Girgin, 2018 yılı Hans Christian Andersen Ödülleri’ne aday gösterildi.

Sanatçı, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergilere katıldı, atölyeler düzenledi, seminerlere katıldı ve seçici kurul üyelikleri yaptı. İlk kişisel sergisi, Hayretler Sirki’ni 2013, ikinci kişisel sergisi Keçilerle Kaçarken’i 2017 yılında açtı. Girgin, çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın