“Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” Sergisi

Aslı Mimarlık ilk etabını 24 Nisan 2022 tarihinde Finans Şehir Park Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği “Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” sergisinin ilk etkinliğini 9 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde hayata geçiriyor.

 

Çevresine karşı duyarlı, olayları ve durumları irdeleyen, izlenimlerini özgürce ifade edebilen; yapılı çevre üzerine gözlemler yapabilen çocuklar ve yaratıcı zihinleri için düzenlenen atölye çalışmasını belgeleyen sergi lansmanı, 9 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, 15:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sergi farklı noktalarda ilgililerle buluşmaya devam edecek.

 

10 çocuk katılımlı gruplar olarak düzenlenen atölyede her bir çocuk ayrı bir mimar eşliğinde çalışma gerçekleştirdi. Atölye masa başında resim çalışması ve resmin hikayesinin anlatımı şeklinde yapıldı. Mimarlar çalışma yaptıkları çocuğun resmettiği hayallerini kaleme dökmelerinde yardımcı oldu, yazmayı bilmeyen yaş grupları için ise kendileri yazılı hale getirdi. Atölye çalışmasında ortaya çıkan resimler Aslı Mimarlık ofisinde modellenerek, mimari üç boyutlu görselleştirmeleri ile tamamlanarak “Hayalindeki Ev” görselleri çocukların adreslerine ulaştırıldı.

Etiketler

Bir yanıt yazın