ham:mzemin Yaratıcı Etkileşim Serileri 1 – Miras

in-between küratörlüğünde gerçekleşen “ham:mzemin” 27–28 Eylül tarihlerinde Bomonti ham:m Plus Mağazası’nda ilk etkinliğine ev sahipliği yapacak.

ham:mzemin, tasarım kültürüne ve bu kültürü odağına alan bireylere, farklı etkinlikler aracılığıyla bir araya gelebilecekleri bir “zemin” oluşturma fikrini temel alıyor. ham:m markasının; yerelde üretimi destekleyen, gelecek nesillere de hitap eden tasarım yaklaşımından beslenen etkileşim kanalı olan ham:mzemin, ilk etkinliğini, 27-28 Eylül tarihlerinde Bomonti ham:m Plus Mağazası’nda gerçekleştirecek.

Bir aradalıktan beslenen ham:mzemin; fikir önderlerini, yaratıcı profilleri, akademisyenleri, sivil toplum örgütlerini, girişimcileri davet ederek; fikirlerin çakışmasına, yeni işbirliklerinin şekillenmesine olanak sağlayan organik etki alanları yaratmayı hedefliyor. İçinde yaşadığımız dönemde, tekli diyaloglardan çıkıp çoklu etkileşimlerden beslenebileceğimiz değerler yaratmayı nasıl sağlayabiliriz sorusuna yanıt arayan, fikirden üretim sürecine her aşamada kolektif olmayı ideal edinen ham:m, zemin’in ilk etkinliğinde paydaşlarını ve arkadaşlarını tanışmaya çağırıyor.

ham:m, iki gün boyunca farklı sektörlere kapılarını açarak yeni işbirliklerine olanak sağlayan bir zemin yarmayı hedefliyor 13-14 Eylül tarihli öğrenci atölyesinden elde edilen çıktılar, mağaza içerisinde farklı temalarda kurgulanan odalarda hayata geçirilip sergilenecek. Banu Uçak’ın moderatörlüğünü üstlendiği panel ise Nevzat Sayın, Sinan Logie ve Sevil Dolmacı’nın katılımıyla 28 Eylül’de gerçekleşecek. “Miras” temasına odaklanan panel, hızlı tüketim çağında çevremizden ve gündelik yaşamlarımızdan beslenen bellek kavramına; mimarlık, kent ve sanat alanlarından temsilcilerin katılımıyla yeni açılımlar sunmayı amaçlıyor.

LCV: [email protected]

Etiketler

Bir cevap yazın