Güvenli Bina Eğitimi

Eğitimler, 1,5,6,8,12,13,14,16 ve 20 Kasım'da yapılacak.

Güvenli şehirlerin güvenli yapılarla kurulacağından yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tasarımcılara güvenli binalarda yapı malzemesi kullanımı hususunda eğitim verecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 10 ilde vereceği eğitimle yapı malzemesi kullanıcılarına güvenli yapı malzemesi kullanımını anlatacak. Güvenli şehirlerin güvenli yapılarla kurulacağından yola çıkacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tasarımcılara güvenli binalarda yapı malzemesini nasıl doğru yerde kullanılacağının uygulamalı eğitimini verecek. Bakanlık ayrıca, üreticilere güvenli malzemenin nasıl üretileceği hakkında bilgiler verecek.

Yapı mevzuatı konusunda farkındalığı artırmayı hedefleyen Bakanlık, vereceği eğitimle yapı malzemesi konusunda Türkiye pazarının Avrupa Birliği pazarı ve diğer üçüncü dünya ülke pazarlarındaki mevzuat ve şartnamelerin uyumlaştırılması sürecini de ele alacak. Bakanlık bu süreçte mağduriyetlerin yaşanmaması için üreticilerden gelecek talepleri de değerlendirecek.

1 Kasım’da Büyük Samsun Oteli’nde başlayacak olan eğitimleri sırasıyla şu iller takip edecek:

“2 Kasım 2012’de Trabzon’da Saylamlar Hotel’de, 5 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da Mim Hotel’de, 6 Kasım 2012’de Bursa Hotel Gold Majesty’de, 8 Kasım 2012’de İzmir Anemon Fuar Hotel’de, 12 Kasım 2012 tarihinde Antalya Dedeman Otel’de, 13 Kasım 2012 tarihinde Gaziantep Tuğcan Hotel’de, 14 Kasım 2012 tarihinde Diyarbakır The Greenpark Hotel ‘de, 16 Kasım 2012’de Van Rescate Hotel’de, 20 Kasım 2012’de Ankara Akar Internatıonal Hotel’de.”

Program, yapı malzemesi üretici ve dağıtıcı firmaları, yapı denetim firmalarında çalışan teknik elamanlar, kamu kurum ve kuruluşunda çalışan teknik elemanlar, kamu kurum ve kuruluşunda çalışıp kamu adına kontrollük yapan teknik elemanlar, inşaat, makine, elektrik ve mimarla odası üyeleri, Türk Tesisat Mühendisler Derneği, müteahhit firmalarında çalışan teknik elemanlar ve belediyelerde çalışan teknik elamanların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın