Geçmiş, Şimdi ve Gelecekte Amasra

Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından düzenlenen panel 25 Aralık Çarşamba günü Bartın Üniversitesi Konferans Salonu'nda yapılacak.

“Tarih; geçmişte yapılmış, şu anda elimizde olan ve fakat istikbali gösteren bir dürbündür” demiş George Bancroft. Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde eğitim gören bizler de “Meslek Etiği” dersi kapsamında Amasra’nın “Ceneviz Ticaret Yolu’nda Akdeniz’den Karadeniz’e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri” olarak UNESCO’nun geçici listesine alınmasının önemli olduğunu düşünüyor ve bu önemli gelişmeyi Bartın’da yaşayan üniversite öğrencilerinin gündemine almayı planlıyoruz.

Farklı başlıklarda öğrenci arkadaşlarımızın hazırlayacakları sunumlar ve ardından yapılacak tartışmalar ile elimizdeki mirası geleceğe taşırken koruma kullanım dengesini göz ardı eden, doğal ve kültürel alanları insan yararına planlayıp-tasarlayan, onaran ve yöneten Peyzaj Mimarları dürbününden “Geçmiş, Şimdi ve Gelecekte Amasra” adlı panel ile tarihe sorumluluğumuzu birkez daha hatırlatmak istiyoruz.

Program

Moderatör: Zuhal Kaya

UNESCO Dünya Miras Alanları ve Türkiye Dilek Kuşcu- Azad Akdağ
Dünya Miras Kenti Yolunda Amasra Çiğdem Demirci- Sibel Bacaksız
Yarının Amasra’sı ve Peyzaj Mimarları Yunus Karaoğlu- Deniz Köse

Etiketler

Bir cevap yazın