Furnitur Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması’nın Kazanan Projelerin Sergisi Ziyarete Açıldı

İstikbal Mobilya ve Türkiye Tasarım Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen, “2030 Yılında Nerede/Nasıl Yemek Yiyeceğiz?” konulu Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması'nda ödül alan projelerin prototiplerinin sergisi 12 Kasım 2020 tarihinde Kuzguncuk İskelesi’nde ziyarete açıldı.

Yeni dünyanın ihtiyaçlarına cevap veren, gelecek deneyimlerinin kurgulandığı, işlevsel, evrensel tasarım ilkeleriyle uyumlu, sürdürülebilir malzeme teknolojilerinin uygulandığı; yaşama birimi ve mobilya odaklı tasarımlar 26 Aralık 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Furnitur Uluslararası Tasarım Yarışmasının yemek kültürüne odaklandığı 1. yılında jüri üyeleri Atilla Kuzu, Prof. Dr. Burak Asiliskender, Cemal Çobanoğlu, Dr. Deniz Leblebici Başar, Emine Merdim Yılmaz ve Ömür Akkor’du.

2020 yılında ikincisi düzenlenen Furnitur Uluslararası Mobilya Tasarım Yarışması “2030’da Nerede/Nasıl Çalışacağız’’ sorusuna cevap arıyor. Son teslim tarihi 25 Aralık 2020 olan yarışma; tasarımcıları, mimarları, mühendisleri ve üretme motivasyonu olan herkesi yeni dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek tasarımları yapmaya davet ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın