Franke Tasarım Buluşmaları: Mimarlıkta Değer Öncelikleri

3 Haziran Perşembe akşamı saat 20:00'da çevrimiçi yapılacak olan Franke Tasarım Buluşmaları'nın ikincisinde Heval Zeliha Yüksel'in konukları Prof. Celal Abdi Güzer, Han Tümertekin ve Murat Tabanlıoğlu olacak.

Etkinlik metni:

Geçtiğimiz günlerde 2021 yılı Pritzker ödülü kazananları açıklandı. “Yıkıp yapmak değil dönüştürerek yeniden kullanmak” anlayışındaki Fransız mimarlar ödüle layık görüldüler. Aravena’dan sonra başlayan bu akım ile mimarlığın geldiği noktada dünyada özellikle ihtiyaç sahibi ülkelerde yeniden yapma konusu ve mimarlığın değer üretme kaygısı öne çıkıyor. Bu kaygının yersiz olmadığını tüm dünyaya hatırlatan bir süreci yaşadık ve hala yaşıyoruz. İnsanların doğa ile iç içe, esnek, sürdürülebilir mekânlara ihtiyaçlarının olduğu makro ölçekten mikro ölçeğe her bir hanede hissedildi. İlerleyen teknoloji ve tüm dijital dünya gerçekleri de öte yandan mimarlığı başka noktalara taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Bu büyük uçurum her geçen gün büyürken ve ufuk çizgisi giderek uzaklaşırken mimarlıkta değer öncelikleri neler ve değişiyor mu?

Franke Tasarım Buluşmaları ikinci etkinliği 3 Haziran Perşembe günü saat 20:00 de Zoom Webinar canlı yayını ile gerçekleşecek. Etkinliğe katılım için www.archnetworktr.com adresinden kayıt olarak katılım yapılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın