FLYING EARTH: Sıkıştırılmış Toprak Atölyesi

ArfLab tarafından düzenlenen, Porto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dijital Fabrikasyon Laboratuvarı’ndan (FAUP-DFL) Dr. Pedro de Azambuja Varela’nın yürütücüsü olduğu ve Prof. Dr. Bilge Işık’ın davetli konuşmacı olarak katkı sunacağı “Flying Earth: Sıkıştırılmış Toprak Atölyesi” 17-21 Temmuz 2024 tarihlerinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde yapılacak.

Flying Earth kapsamında, stereotomik strüktürlerin Rhino Grasshopper ortamında hesaplamalı modellemesi ve atölye esnasında üretilecek sıkıştırılmış toprak bloklar kullanılarak bu strüktürlerin fiziksel üretiminin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Teorik sunuşlar, uygulamalı modelleme eğitimi ve ekipler halinde kalıp üretimi, toprak malzeme oranlarının belirlenmesi, sıkıştırılmış toprak ile blok üretimi ve blokların bir araya getirilmesini içeren 5 gün sürecek yoğunlaştırılmış atölye kapsamında katılımcılardan, üretken tasarımın olanaklarını / potansiyellerini keşfetmeleri ve hızlı prototipleme yöntemlerini tartışmaya açmaları beklenmektedir.

Flying Earth, tasarım ve mühendislik gibi ilgili alanlarda lisans, yüksek lisans veya doktora düzeyinde eğitim görmekte olan öğrencilere ve konuyla ilgilenen araştırmacılara açıktır. Başvurular 8 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek olup atölyeye katılım ücretsizdir.

Yürütücü: Dr. Pedro de Azambuja Varela (Porto Üniversitesi)

Davetli Konuşmacı: Prof. Dr. Bilge Işık (Kerpiç Network)

Organizasyon Ekibi: Doç. Dr. Sema Alaçam, Doç. Dr. Orkan Zeynel Güzelci, Nursena Arıkan, Görkey Gürel, Muhammed Karaaslan, Salih Özdemir, Necmettin Sancak, Mehmet Onur Senem, Eda Yıldız, Medine Yönet

Başvuru linki için tıklayınız.

Etiketler

Bir yanıt yazın