FIRST LIGHT Tasarım Koleksiyonu

IN-BETWEEN Tasarım Platformu, Jordan Söderberg Mills'in camı kullanarak ışık kırılımlarını araştırdığı, sınırlı sayıda üretilen FIRST LIGHT Tasarım Koleksiyonu’nu 1 Haziran - 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında sergiliyor.

FIRST LIGHT, Türkiye tasarım tarihindeki renk, ışık ve desen kullanımlarını araştırıyor. Koleksiyon; İstanbul mimarisindeki işlemeli ve renkli pencereler (revzen-i menkuş), vitray çalışmaları ve Kündekâri zanaatındaki geometrik desenleri referans alarak günümüze çağdaş bir tasarım dili ile tercüme ediyor.

Aynalar ve masallardan oluşan 8 parçalık koleksiyonda, ışık kırılımları, farklı desen ve formlarda cam üzerinde uygulanıyor. Bu objeler gün içerisinde ışığın farklı yansımalarıyla renk değiştiriyor.

Jordan Söderberg Mills hakkında:
Jordan Söderberg Mills, enstalasyon, heykel ve tasarım objeleri üzerine çalışmalar yapan disiplinlerarası bir sanatçı ve tasarımcı. Çalışmaları fizik ve görme mekaniği ile görsel algıyı bozarak fiziksel ve dijital gerçekliğin sınırlarıyla oynamaya dayanıyor.  Usta heykeltraş Francisco Gazitua ile çalışmış olan Mills, yüksek lisansını Central Saint Martins’de tamamladı. Mills’in Santiago’da bulunan Museo Nacional de Bellas Artes’ın kalıcı koleksiyonunda bir çalışması bulunuyor. Aynı zamanda Tate Britain için atölyeler düzenleyen Mills’in çalışmaları Victoria and Albert Museum, Blythe House ve Londra Tasarım Festivali’nde yer aldı. Milano’da düzenlenen Salone del Mobile kapsamında The Power Plant, AGO, The Design Exchange ve Frame Magazine ile işbirlikleri yaptı. Wallpaper Magazine Best in Glass 2018 ödülünü kazanan Mills çalışmalarına Berlin’deki atölyesinde devam ediyor.

Sergiyi 1 Haziran’dan 30 Temmuz’a kadar, 12:00 – 18:00 saatleri arasında Tomtom Kaptan Sokak No:10A, Beyoğlu adresinde ziyaret edebilirsiniz. Randevu ve detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın