FEYZ – Bu Terslikte Bir İş Var! / Panel

Anadolu Üniversitesi Tasarım Kulübü'nün bu yıl ikincisini gerçekleştireceği FEYZ, "Bu Terslikte Bir İş Var!" ana başlığı ile 2-3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak.

Konuşmacı olarak; reklamcılık, tasarım ve sanat dünyasından Yılmaz Zenger, Haluk Mesci, Ferdi Alıcı, Kağan İşmen, Serkan Güneş, Aren Kurtgözü, Can Kazaz, Damla Özlüer, Ömer Durmaz gibi isimlerin yanında TAK, Avareler, Awesome Broduction gibi genç, yenilikçi ya da deneysel grup ve ajansların da katılacağı FEYZ, bu yıl altı oturum ve bir tasarım yürüyüşü ile gerçekleşecek.

Eskişehir’in ilk tasarım yürüyüşü “Tersine Yürüyüş” başlığıyla gerçekleşecek

Eskişehir’de ilk defa gerçekleşecek olan ‘Tasarım Yürüyüşü’, FEYZ etkinlikleri kapsamında bu yıl ‘Tersine Yürüyüş’ başlığı ile yapılıyor. Belleklerde kalan ve belleklere taşınamayan değerleri mercek altına alan yürüyüş Eskişehir’in önemli noktalarındaki seminer, sunum ve konuşmalardan oluşuyor. Katılımcılar, Osman Şişman ile Hakan Keleş kılavuzluğunda, kentin değişimini günümüzden geçmişe TERS’ten izleyecekler. İlhamını TasaPlatform’un düzenlediği tasarım yürüyüşlerinden alan bu etkinlikte Rauf Kösemen ve Volkan Ekşi de Eskişehirli meslektaşlarıyla birlikte yürüyecek.

2 Mayıs 2014 Cuma günü sabahı saat 10.00’da, Eskişehir Kent Belleği Müzesi’ndeki buluşmanın ardından Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi’nde eski Eskişehir fotoğraflarıyla karşılaşacak olan yürüyüşçüler rota boyunca, fotoğraflarda eski hallerini gördükleri yerlere uğrayacaklar. Böylece katılımcılar Eskişehir’deki değişimlere tanık olarak, uzmanlarla ve birbirleriyle fikir alışverişi yapma şansı bulabilecekler. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Ömer Durmaz’ın vereceği ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki: Grafik Tasarım Tarihimiz İçin Yeniden Oryantasyon’ başlıklı seminerden sonra, Kılıçoğlu Sineması, eski ve yeni Porsuk köprüleri üzerinden devam edecek olan yürüyüş, Haller Tepebaşı Sahnesi’nde Osman Şişman’ın sunumuyla sonlanacak.

FEYZ ikinci yılında da multidisipliner niteliğini koruyor ve geliştiriyor

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan “FEYZ” multidisipliner bir tasarım etkinliği. Üç güne ve tüm şehre yayılan programıyla FEYZ’in hedefi, tasarımla yaratılan farklılığın ortaya çıkardığı olumlu ve olumsuz deneyimlerin örnek süreçlerle güzel sonuçlara evrilmesine ışık tutmak. Özellikle geleceğin tasarımcılarını feyz alabileceği kişilerle buluşturmak, tasarımla uğraşanların işlerine bir de TERSten bakmalarını sağlamak, tasarımla yolları kesişen herkese farkındalık ve farklılığın doğru kombinasyonuyla nasıl işler ortaya konabileceğini göstermek ve Eskişehir’in farklı ve alternatif duruşunu tasarım camiası içinde temsil etmek.

3-4 Mayıs’ta Peyote Eskişehir’de gerçekleşek olan panelin oturumları ve konuşmacıları;

3 Mayıs Cumartesi 

  • Değişen Tek Şey Değişimdir (12:00-13:30) 

Koff Animation, Tamer Köşeli, Awesome Broduction 

  • Fazla Demleyelim İçilir (14:00-15:30) 

Aren Kurtgözü, Serkan Güneş, Sualpmedia

  • Belediyeyi Her Şeyden Beklemek (16:00-17:30) 

Avareler, TAK(Tasarım Atölyesi Kadıköy)

4 Mayıs Pazar

  • Yaşasın Ba(ğ)zı Şeyler (12:00-13:30) 

Logartfair, Damla Özlüer, Can Kazaz

  • Reklamın İyisi Kötüsü Olur (14:00-15:30) 

Haluk Mesci, Kağan İşmen

  • Ustalara Saygı Duruşu (16:00-17:30) 

Yılmaz Zenger

Etiketler

Bir cevap yazın