FADA Talks: Richard Blythe

MEF FADA, FADA Talks etkinliklerinin 'design research' teması ile gerçekleştirdiği yeni serinin ikinci konuğu olarak 28 Nisan Çarşamba 19:00’da Prof. Richard Blythe'ı ağırlıyor.

“Vous etes ici, the hole in my shoe: forms and methods of experimentation in architecture” başlıklı konuşma, MEF FADA/Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak olup herkesin katılımına açıktır. Etkinlik dili İngilizce’dir.

[Vous etes ici, the hole in my shoe: forms and methods of experimentation in architecture]

TERROIR (www.terroir.com.au) mimarlık ofisinin eski kurucu ortağı, Profesör ve Dekan Richard Blythe, farklı ortaklıklar ile deneysel mimarlığa nasıl konumlu ve yapısalcı bir yaklaşım geliştirdiğini anlatacak. Profesör Blythe deneysel mimarlığa dair geliştirdiği yaklaşımları TERROIR ile nasıl gerçekleştirdiğini ve uygulamaya dayalı araştırmanın (practice-based research) yaratıcı alanlarda bir doktora araştırma yöntemi olarak nasıl kullanılabileceğini anlatacak. Konuşma Profesör Blythe’ın kreatif direktörü olduğu 17. Venedik Mimarlık Bienali İtalyan Sanal Bienal Bölümü İtalya Pavyonu için yaptığı 15 deneysel proje seçkisi ile son bulacaktır.

Dr. Richard Blythe Virgina Tech Üniversitesi Mimarlık ve Kentsel Çalışmalar Fakültesi Dekanı, mimarlık profesörü ve ‘Global Forum for Urban and Regional Resilience’ program yürütücüsüdür. Virginia Tech’den önce Avustralya’nın önde gelen mimarlık okullarından RMIT Üniversitesi Mimarlık + Tasarım okulu dekanı olarak, ve kariyerine akademisyen olarak başladığı University of Tasmania’da mimarlık bölüm başkanı olarak görev yapmıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın