FADA Talks: Izaskun Chinchilla

Mimar Izaskun Chinchilla, 4 Aralık’ta MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde sirküler ekonomi, emeğin dönüşümü ve kadınların güçlenmesi ile beraber tasarım ve tasarımcıyı bekleyen değişimler üzerine bir konuşma yapacak.

Mimar Izaskun Chinchilla, 2001 yılında kurduğu Madrid merkezli ofisi Izaskun Chinchilla Architects bünyesinde şehircilikten iç mekan tasarımına kadar farklı ölçekte projeler yürütmektedir. RIBA üyesi ve Madrid Politeknik okulu mezunu olan Chinchilla birçok üniversitede proje yürütücülüğü yapmış olup, 2010 yılından beri Bartlett School of Architecture’da akademik çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir.

Izaskun Chinchilla, sosyal ve bilimsel düşünce arasındaki bağlantılara odaklanan yeni nesil bir mimarlık pratiğinin önemli bir temsilcisidir. Mimarlık alanında, sosyal ve çevresel farkındalıkta projeler üretmenin yanı sıra, “gelişkin bir kadın düşünce sistemi”nin, yeni iş olanakları, kültürel ve sosyal ve çevresel farkındalıklar yaratacağı konusuna dikkat çekmektedir.

Konuşmanın dili İngilizcedir. Etkinlik, herkesin katılımına açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın