Ersen Gürsel Mimarlığı

Mimarlar Odası Genel Merkezi'nin, "Mimar Sinan Büyük Ödülü" alan değerli mimar/ların üretimlerini derlemek ve mimarlık kamuoyuna sunmak amacıyla başlattığı Sinan Ödüllü Mimarlar Programı, 2014-2016 döneminde, Ersen Gürsel için düzenleniyor.

Seçici Kurul, Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi Ersen Gürsel’i şu sözlerle gündeme taşımıştı: “Meslek yaşamı boyunca mimarlığı bir kültürel üretim alanı olarak algılayışı, doğaya ve yapılı çevreye olan saygılı duruşu, meslek örgütlenmesindeki özverili çabaları, eğitim alanına verdiği katkılar, gelecek nesillere örnek teşkil eden meslek etiği tutumu, tekil yapıdan kent ölçeğine uzanan ve geniş bir yelpazede çeşitlenen duyarlı çözümleri, bitmez tükenmez enerjisi, mütevazı kişiliği yanında kararlı ve tutarlı tavrı nedeniyle, Ersen Gürsel’e Mimar Sinan Büyük Ödülü verilmiştir.”

Ersen Gürsel Mimarlığı paneli, 18 Nisan 2015, Cumartesi günü, Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi’nde düzenleniyor. Gürsel’in çalışmaları üzerine hazırlanmakta olan sergi ise, Ekim ayında İstanbul’da yine aynı mekanda izleyicisi ile buluşacak. Sergi daha sonra Türkiye kentlerinde belirlenen program dahilinde açılacak.

Konuşmacılar: Eyüp Muhcu, Deniz İncedayı, Afife Batur, Nihal Coşkun, Tavit Köletavitoğlu, Oya Erar, Nezih Aysel, Sevgi Türkkan, Nurgün Erdin, Ersen Gürsel

Etiketler

Bir cevap yazın