EKA Akademi | Open Space Buluşmaları #01: Çocuk ve Oyun

EKA Akademi’nin organize ettiği “Open Space Buluşmaları”nın ilki, 25 Kasım Perşembe akşamı saat 19:00’da “Çocuk ve Oyun” teması ile Zoom üzerinden çevrim içi olarak yapılacak.

EKA İstanbul, yeni oluşturduğu Akademi platformu ile uzmanlarla öğrencileri bir araya getirerek üniversitelerdeki etki farkındalığını ve üniversite öğrencileri arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor. EKA Akademi’nin “Open Space” olarak adlandırdığı ve interaktif olarak planladığı bu buluşmalar; katılımcıları yalnızca dinlemeye değil, aynı zamanda tartışmaya, düşünmeye ve devamlı etkileşime girmeye teşvik ediyor.

EKA Akademi’nin organize ettiği “Open Space Buluşmaları”nın ilki, 25 Kasım Perşembe günü saat 19:00’da “Çocuk ve Oyun” teması ile gerçekleşiyor. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü özelinde hazırlanan etkinliğin konuşmacıları ise şu şekilde;

 • Doç. Dr. Yasemin Çakırer Özservet (Şehir Plancısı & Akademisyen – Marmara Üniversitesi)
  “Kentte Çocuk Olmak ve Çocuğun Mekanla İlişkisi”
 • Dr. Öğr. Üyesi, Sebla Arın Ensarioğlu (Mimar & Akademisyen – Bursa Uludağ Üniversitesi)
  “Çocuğun Oyun Hakkı, Oyun Alanları ve Oyun Alanlarının Tasarımına Katılım Hakkı”
 • İdil Seda Ak (Engelli Hakları Aktivisti)
  “Engelli Çocukların Oyun Hakkı”
 • Ege Sevinçli (Sosyolog – SUPERPOOL)
  “HOP-Seyyar Oyun Parkı Deneyimi”

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek buluşma, yaklaşık iki saat sürecek. Buluşma için son başvuru tarihi 24 Kasım saat 15:00. Etkinliğe katılmak için buradaki formu doldurabilirsiniz.

EKA, yaratıcı bireylerin fikirlerini görünür kılmayı ve disiplinler arasında kolektif tasarım bilinci oluşturmayı amaçlayan komünite bazlı bir tasarım ekosistemidir. Ekosistem hakkında daha fazla bilgi almak için, EKA Istanbul’un Instagram hesabınını ve internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın