EASA 2016: Not Yet Decided

Avrupa Mimarlık Öğrencileri Toplantısı bu sene Litvanya’da düzenleniyor. Başvuru için son gün 10 Nisan 2016.

Baltık Denizi ve Kurland Lagünü arasındaki Nida kasabasında yapılacak olan yaz okulu 22 Temmuz- 7 Ağustos 2016 tarihleri arasında olacak. EASA’nın bu seneki başlığı ise “Not Yet Decided” (Henüz Karar Verilmemiş).

Erwin Schrödinger’in ünlü “kutudaki kedi” deneyinden yola çıkılarak geliştirilen fikre göre, toplantının yapılacağı yer olan Nida, daha açılmamış olan kutudaki kedi gibi “aynı anda hem ölü hem de canlı” ve EASA 2016 bu yaz kutuyu açacak.

Düzenlenecek atölyelerin ve diğer etkinliklerinin ana mekânı Nida Art Colony olacak. Vilnius Academy of Arts’ın yeni açılan birimi olan NAC, deneyimli ve/veya kariyerinin başındaki sanatçılar, tasarımcılar, mimarlar, küratörler ve araştırmacılar için bir toplanma alanı olmayı amaçlıyor.

Mimarlık öğrencilerine ve yeni mezunlara açık olan atölyelerin başvurusu ise her ülkenin kendi ekibi tarafından düzenleniyor.

Etkinliğe katılmak, EASA Türkiye takımının bir parçası olmak için;

  1. Yaşadığınız şehirde #notyetdecided (henüz karar verilmemiş) bir alan bulun, oraya gidin ve kendinizi “not yet decided” derken kaydedin. Çektiğiniz videoda kendinizin ve seçtiğiniz yerin açıkça gözüktüğüne emin olun.
  2. Siz kimsiziniz? EASA’ya neden katılmak istiyorsunuz? Hazırladığın videoda neyi amaçladın? 
    Bize kendinizi anlatın, yazın! (Maksimum 500 kelime ve İngilizce)
  3. Başvuru formunu doldurun. Forma bu linkten ulaşabilirsiniz:
    http://goo.gl/forms/FpzY0iJr39
  4. Videonu, hazırladığın yazıyı, başvuru formunu ve profil resmini (.jpg file, 5x5cm, 300dpi) 10 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar [email protected]’a gönderin.

 

Atölyeler ve etkinlik hakkında daha ayrıntılı bilgiye EASA Turkiye’nin facebook sayfasından:

https://www.facebook.com/easaturkey

veya EASA’nın kendi internet adresinden ulaşabilirsiniz:

http://easa.lt/#participate

Etiketler

Bir cevap yazın