Dünya Konut Günü 2013 Çalıştayı

İstanbul Teknik Üniversitesi, Konut Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Mimarlık Fakültesi, Mimari Tasarım ve Tipoloji Çalışma Grubu, 4, 5, 6 Ekim 2013 tarihlerinde, Dünya Konut Günü kapsamında üç günlük bir çalıştaya ev sahipliği yapacak.

Çalıştay, dünyanın her tarafından mimarlık öğrencilerini, geçici olarak İstanbul’da yaşayanlara bir “barınak” tasarlamak üzere biraraya getirmeyi amaçlamakta.

Günümüzün şehirlerinde, yaşama biçimleri teknolojik ilerlemelere, ekonomik farklılaşmalara ve politik kararlara bağlı olarak değişmektedir. İnsanlar, çalışmak ve eğitim görmek için tek bir yerde yaşamak zorunda değildir. Kolaylıkla başka ülkeleri ziyaret edebilir ve farklı kültürlerle iletişime geçebilirler. Bu durum, onlara şehirlerdeki çoğullukları ve çeşitlilikleri farketme şansı verirken demokratik haklarını öğrenmelerini de sağlamaktadır.

Dünya şehirlerinden biri olan İstanbul’da yaşayanlar da bu bağlamda deneyimler kazanmaya devam etmektedirler. Tasarımcılar şehirde, “kısa süreli yaşama” konusunda fikir üretmek için renkli kaynaklar bulacaklar.

Çalıştay Başvurusu için: Doçent Doktor Aytanga Dener ([email protected])
Başvurunuzu e-posta ile kısa bir özgeçmiş ekleyerek gondermeniz rica olunur.

Etiketler

Bir cevap yazın