Dört Köşe

Müge Göker Paktaş'ın ikinci kişisel sergisi "Dört Köşe" 3 Mart ile 16 Mart tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi'nde izlenebilir.

Müge Göker Paktaş ikinci sergisinde; temel geometrik formlardan biri olan “küp”ün açınımından yola çıkıyor. Tasarımların dikkat çeken özelliği; “bir birim”den türeyen, diğer bir tanımla modüllerden oluşması, farklı mekanlarda ve işlevlerde kullanıma yönelik olması. Hayatımız boyunca çeşitli mekanlarda karşımıza çıkan, ihtiyaç duyduğumuz, günlük eylemlere cevap veren tasarımlar izleyici/kullanıcıyla aktif bir deneyim yaşamamıza olanak veriyor.

1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık Bölümü’nü birincilik derecesiyle tamamlayan Göker Paktaş, aynı üniversitede Yüksek Lisans’ını tamamladıktan sonra 2003-2006 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İçmimarlık Ana Sanat/ Bilim Dalı’nda Sanatta Yeterlik (Doktora) eğitimini tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde akademik çalışmalarına başlayan tasarımcı 2011 yılından itibaren aynı kurumda Yardımcı Doçent olarak görevini sürdürmektedir. 2010 yılında İsveç/Stockholm’de KTH-Royal School of Technology, School of Technology and Health/Architectural Lighting Design Bölümünde eğitim kadrosunda yer aldı. Göker Paktaş; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık Bölümü’nde sırasıyla Teknik Resim, Genel Çevreler, Tasarım Kuram ve Yöntemleri derslerini yürütmektedir. 2012 yılından başlayarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Yüksek Lisans Programı’nda da ders vermektedir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumlara bildirileriyle katılmış, yurtiçi ve yurtdışı yayınlarda makaleleri yayınlanmış olan tasarımcı, bunun yanı sıra uluslararası karma ve ulusal kişisel sergilerde ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Etiketler

Bir cevap yazın