Dönüşüm Kafe

OZUCAD ve Çekmeköy Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan ''Dönüşüm Kafe'' projesi kapsamında Haziran 2018'de bir yapı inşa edilecek.

Geri dönüşümlü malzemelerin kullanıldığı muhtelif yapı tekniklerini içeren, pasif ısıtma ve soğutma sistemlerinin yer aldığı ve upcycling ile yeniden kullanıma kazandırılan atık malzemelerden çeşitli eşyaların üretildiği çevreye duyarlı bir yapı inşa edilecektir.

Yapı bünyesinde yer alacak olan Dönüşüm Atölyesi’nde tasarlanan ürünler sergilenecek ve satışa sunulacaktır. Ayrıca Çekmeköy Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan down sendromlu bireyler istihdam edilecektir. Haziran ayında inşasının tamamlanması planlanan projenin tasarım ve geliştirme süreci boyunca materyal araştırması, geri dönüşümlü malzeme kullanımı, sürdürülebilir tasarım yaklaşımları gibi başlıklar altında farklı disiplinlerden öğrenci/akademisyenler ile disiplinlerarası tasarım atölyeleri düzenlenecektir. Bu özellikleri bakımından ülkemizde hem tasarım, uygulama ve işleyiş bakımından bir ilki gerçekleştirerek ileride yapılacak ardıllarına emsal teşkil edecek, hem de tasarımının tamamında öğrencilerin yer alacak olmasından dolayı önemli bir örnek proje olması hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında konsept, tasarım ve uygulama aşamalarında yer alacak bir ekibin kurulması kararlaştırılmıştır.

Ekipte yer almak isteyen öğrencilerin adresindeki formu doldurmaları gerekmektedir:

Etiketler

Bir cevap yazın