Don Mitchell ile Kent Hakkı: Müdahaleler ve Mücadeleler

Yıldız Teknik Üniversitesi Kent Araştırmaları Kulübü'nün Prof. Don Mitchell ile yapacağı “Kent Hakkı: Müdahaleler ve Mücadeleler” başlıklı söyleşi programı, 31 Mart akşamı saat 19:00'da YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum’da yapılacak.

Don Mitchell; kent, kültürel coğrafya ve tarihsel coğrafya alanlarında çalışmalar yapan coğrafya profesörüdür. Rutgers Üniversitesi’nda doktorasını tamamlayan, Syracuse ve Colorado Üniversitesilerinde öğretim üyeliği yapan ve Syracuse Üniversitesi’nde onursal ordinaryüs profesör ünvanına sahip olan Mitchell, şu an Uppsala Üniversitesi Kültürel Coğrafya bölümünde araştırmalarına devam etmektedir.

Özellikle kamusal alan, emek coğrafyası ve kent hakkı konuları üzerinde tarihsel çalışmalar yapan Don Mitchell’ın öne çıkan bazı yayınları “The Lie of the Land: Migrant workers and the California Landscape”, “They Saved the Crops: Labor, Landscape and the Struggle Over Industrial Farming in Bracero-Era California”, “The Right to the City: Social Justice and the Fight for Public Space” ve “The People’s Property? Power, Politics, and the Public” olarak sıralanabilir. Mitchell, Türkçeye de çevrilmiş olan Kent Hakkı kitabının yazarıdır.

Katılmak için kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın