Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı

KTSM, mimari ve tasarım alanında eğitim gören gençler ve yaşam boyu öğrenime inanan profesyoneller arasında, biyoteknoloji ve biyolojik bilimler odaklı yaratıcı ve yenilikçi çözümlerin ortaya koyulmasını ve disiplinler arası fikir alışverişini desteklemek amacıyla “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı”nı başlatıyor. Kalebodur’un desteğiyle hayata geçecek programa başvurular 19 Ocak’ta başlıyor.

Kale Grubu’nun Karaköy’deki ilk genel merkezinin dönüştürülmesiyle sanata ve tasarıma alan açan bir üretim ve dayanışma platformu olarak faaliyet gösteren Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanıyor; disiplinler arası paylaşımlara ev sahipliği yapıyor. Kale Grubu’nun başlattığı “İyi Bak Dünyana” hareketiyle daha sürdürülebilir bir dünya için sosyal fayda yaratan fikirlerin savunuculuğunu üstlenen KTSM, başta iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm arayışları kapsamında farklı disiplinlerden öğrenci ve profesyonelleri alanında yetkin isimlerle bir araya getirmeyi amaçlayan “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı”nı başlatıyor.

Kalebodur’un desteğiyle hayata geçirilen, biyoteknoloji ve biyolojik bilimler odağında Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla uyumlu yaratıcı ve yenilikçi çözüm arayışlarının kabul edildiği kolektif programa başvurular, 19 Ocak tarihinde başlıyor. Doğadan ilham alan örnekleri bir araya getirerek, katılımcıların problem çözme yetkinliği üzerine sinerji oluşturmayı hedefleyen programın ise çevrim içi olarak 7 Mart tarihinde başlatılması planlanıyor.

Doğadan ilham alan örnekleri bir araya getirerek, katılımcıların problem çözme yetkinliği üzerine sinerji oluşturmayı hedefleyen programın 7 Mart tarihinde başlatılması planlanıyor. Başta iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm arayışları kapsamında farklı disiplinlerden öğrenci ve profesyonelleri alanında yetkin isimlerle bir araya getirmeyi amaçlayan programa başvurmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın