DigitalFUTURES Ücretsiz Atölye Çalışmaları

DigitalFUTURES, dünya çapında mimarlar ve öğrenciler için eğitim fikirlerinin yayılması için çevrimiçi bir platformdur. Hesaplamalı tasarım, robotik üretim ve teorik, çevresel ve sosyal kaygılar dahil olmak üzere diğer ilgili alanlardaki en son gelişmeleri ele alıyor. Daha da önemlisi, her şey ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

DigitalFUTURES 2022 festivali, Zaha Hadid Architects (ZHA), Foster+Partners, Perkins+Will gibi ofislerden ve Architecture Association (AA), UCL Bartlett, MIT, Harvard ve SCI-Arc gibi kurumlardan en yetenekli mimar ve eğitimcileri hesaplamalı mimari tasarımın en büyük ücretsiz çevrimiçi kutlaması için bir araya getirecek.

Bu yılki DigitalFUTURES uluslararası atölye çalışmaları, dünyanın dört bir yanından önde gelen eğitmenler tarafından verilen 10 farklı dilde sunulan yaklaşık 140 atölye çalışmasından oluşacak. Atölyeler, AI, AR/VR, Biyo Tasarım, Hesaplamalı Tasarım, Veri Görselleştirme, Etkileşim Tasarımı, Malzeme Çalışmaları, Performatif Tasarım, İmalat, Teori, Kentsel Tasarım, Uzay Mimarisi, Tasarım Kurguları, Nöro Tasarım gibi konuları ele alıyor.

Atölye çalışmaları ücretsiz olarak sunuluyor, ancak öğrencilerin katılmak için kayıt yaptırmaları gerekiyor ve atölye çalışmalarının sonunda bir sertifika alacaklar. Birçok atölye, Youtube ve Bilibili’de bulunan canlı yayın denetleme seçenekleri de sunacak. Tam bir liste burada mevcut.

Atölye Kayıtlarının Açılması
26 Mayıs, 10:00am EDT / 4:00pm CET / 10:00pm Çin

Atölye Kayıtlarının Son Tarihi
11 Haziran, 10:00am EDT / 4:00pm CET / 10:00pm Çin

Açılış Töreni
25 Haziran 10:00am EDT / 4:00pm CET / 10:00pm Çin

Atölye Takvimi
26 Haziran – 2 Temmuz (başlangıç tarihleri ve saatleri değişebilir)

Kapanış
3 Temmuz, 10:00am EDT / 4:00pm CET / 10:00pm Çin

 

Etiketler

Bir cevap yazın