Digital Age Konferansı

Digital Age Konferansı 13 Ekim Perşembe günü İstanbul'da gerçekleşiyor.

Dünyaca ünlü ekonomist ve yazar Arianna Huffington, yeni medya düzeninin iş dünyasını ve toplumsal hayatı nasıl etkilediği konusundaki görüşlerini paylaşmak üzere, 13 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek Digital Age Konferansı’nın bu yılki ana konuşmacısı olarak Türkiye’ye geliyor. İş dünyası ile dijital dünyanın en etkin ve yaratıcı isimleri arasında yer alan Huffington’ın yanı sıra, sosyal medya ve iletişim gurusu Richard Stacy ile Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu da bu yıl konferansta konuşmacı olarak yer alacak isimler arasında bulunuyor.

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen Digital Age Konferansı bu yıl 13 Ekim Perşembe günü yapılacak. “Yeni Dünya Düzeni: Tam Şeffaflık” olarak belirlenen konferansın bu yılki teması kapsamında, Türk iş ve medya dünyasının önemli isimlerinden oluşan kalabalık bir topluluk bir araya gelecek.

Son yılların en flaş haber sitesi www.huffingtonpost.com’un kurucusu ve günümüz iletişim devriminin kilit figürlerinden Huffington Post Medya Grubu Başkan ve Genel Yayın Yönetmeni Arianna Huffington yeni medya, siyaset ve ekonomi dünyasında başarıya giden yolda edindiği deneyimleri Digital Age Konferansı’nda paylaşmak üzere Türkiye’ye geliyor. www.huffingtonpost.com, geçtiğimiz Şubat ayında Amerikan Online tarafından 315 milyon dolara satın alınmıştı. Arianna Huffington, Huffington Medya Grubu’nun yönetimi dışında Amerikan Online’ın tüm içerik yönetimininden de sorumlu bulunuyor.

Bu yılki Digital Age Konferası, dijital devrimin iş dünyasında önde gelen yaratıcıları arasında sayılan Huffington’ın yanı sıra, sosyal medya gurusu Richard Stacy ve Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu’nu da konuşmacı olarak ağırlıyor.

Digital Age Konferansı’nın yarattığı platformda dijital dünyanın olanakları ile bu alanda yaratılabilecek yeni fırsatlar tartışmaya açılıyor. Konferans hakkında detaylı bilgi için: http://www.mci.com.tr/konferanslar/konferanslar.aspx?id=10

Arianna Huffington kimdir?
2005 yılında Huffington Post isimli, çok farklı bir haber sitesi kuran Arianna Huffington, üsluplarıyla dikkat çeken sürekli yazarların yanı sıra 3000’den fazla blogcu ile birlikte çalışarak içeriğin daima canlı ve taze kalmasını sağlayan bir sistem geliştirdi. Zaman içerisinde hızla popülerleşen Huffington Post, 2011’in başında aylık 26 milyon tekil trafiği ile dikkat çekti ve Huffington tüm hakları kendisine ait olan siteyi 315 milyon dolara American Online’a (AOL) sattı. Böylesi bir başarı hikayesinin arkasında yatan güçlü figür olarak Huffington, Time dergisinin her yıl seçtiği “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde üst sıralarda yer almayı başarıyor.

Arianna Huffington ayrıca Fast Company’nin “İş Dünyasındaki En Yaratıcı 100 Kişi”, Financial Times’ın “On Yıllık Döneme Şekil Veren 50 Kişi”, Newsweek’in “On Yılın En Başarılı On Düşünce Lideri” listelerine üst sıralarda (ilk 5 ile 10 arasında) girmeyi başarmış ve Forbes dergisi tarafından da “Medyadaki En Etkili Kadın” seçilmiştir. Son kitabı Third World America: How Our Politicians Are Abandoning the Middle Class and Betraying the American Dream ile birlikte 13 kitabı bulunan Huffington tüm bunlara ek olarak Mary Matalin ile birlikte gündemin öne çıkan manşetlerini analiz ettikleri ulusal çapta yayınlanan “Both Sides Now” adlı radyo programının sunuculuğunu da yapıyor.

Richard Stacy kimdir?
Richard Stacy çalışma yaşamının son 25 yılını halkla ilişkiler ve iletişim alanında, Londra, Sydney, Brüksel ve Prag’da çalışarak geçirdi. Kurumsal iletişimden kriz yönetimine ve tüketim markalarına kadar sektörün her cephesinde çalışan Stacy’nin birlikte çalıştığı isimlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor: Avrupa Komisyonu, Avrupa Uzay Ajansı, IBM, P&G, Diageo ve Commonwealth Bank of Australia.

Strateji ve büyük resme odaklanan bir danışma işi yürütmesinden ötürü, plancı olarak betimlenmesine karşın, Stacy kendini fikir bulan yaratıcı olan biri olarak tanımlıyor. Son 6 yıldır sosyal medya dünyasının gelişimine odaklanmış durumda olan Richard Stacy, medya ve iletişimin geleceğinin bu alanda yattığına olan inancı sebebiyle, kurumlara bu alana yönelmelerinde ve hatalar yapıp paralarını kaybetmelerine engel olma konusunda yardımcı olmayı hedefliyor. Stacy hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler http://www.linkedin.com/in/richardstacy sitesini ziyaret edebilir.

Sedat Kapanoğlu kimdir?
1976’da Eskişehir’de doğan Sedat Kapanoğlu, henüz ilkokul üçüncü sınıftayken 20 GOTO 10 satırıyla biten ilk programını yazdı. 1988’de ilk bilgisayarına kavuşan Kapanoğlu, deneme yanılmayla BASIC ve Z80 assembly öğrendi. 1993 yılında liseden mezun olduktan sonra Microsoft ve PC World tarafından düzenlenen Altın Disket ’94 programlama yarışması DOS dalında birincilik kazanan Kapanoğlu, 1995’te uygulamadaki engellere rağmen HiTNeT mesaj ağı üzerinde “ortak oluşturulan veritabanı” fikrini geliştirdi. 1996’da Açıköğretim Fakültesi’ne giren Kapanoğlu, 1997’de ODTÜ Programlama Yarışması’nda 38 takım arasından tek başına üçüncü oldu.

1999’da Ekşi Sözlük’ü “çok eğlenceli olacak” vizyonu içerisinde yaklaşık bir saatte kodlayarak yayına açan Kapanoğlu, 2002 yılında “Ekşi Sözlük: Kutsal Bilgi Kaynağı” kitabını çıkarttı. 2003’te Microsoft ve DorukNet tarafından verilen “Altın Örümcek En İyi Kişisel Web Sitesi” ödülünü aldı. 2004 yılında Microsoft’tan gelen teklifle Seattle’a giderek, Windows çekirdek işletim sistemi bölümünde mühendis olarak çalışmaya başladı. 2005 yılında Ekşi Sözlük adına Türk Bilişim Derneği Hizmet Ödülü aldı. 2009’da Turkishtime dergisi tarafından “En Yaratıcı 50 Türk” listesine seçildi ve aynı sene kendi projeleriyle ilgilenmek için Microsoft’tan ayrılarak Türkiye’ye döndü. 2010 yılında Ekşi Sözlük adına Türk Bilişim Derneği İçerik Yoğun ödülünü aldı.

Etiketler

Bir yanıt yazın