Design Connections İstanbul

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, 19−23 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek üç günlük programda, farklı tasarım alanlarında Birleşik Krallık’ı temsil eden sekiz katılımcı, Türkiye’den tasarım profesyonelleriyle bir araya geliyor.

British Council ve IKSV, “ARE WE HUMAN?” temalı 3. Istanbul Tasarım Bienali kapsamında British Council’ın sektörel network geliştirme programı Design Connections’ı Istanbul’da düzenliyor. Birleşik Krallık’ın önde gelen tasarım profesyonelleri, 19-22 Ekim arasında Türkiye’den meslektaşlarıyla bir araya gelecek. Aynı zamanda Bienal’de öne çıkan sergileri ziyareti de kapsayan program, iki ülkenin tasarım profesyonelleri arasındaki bağlantıları güçlendirmeyi ve işbirliklerini arttırmayı hedefliyor.

Design Connections Istanbul programı boyunca, Birleşik Krallık’tan tasarım dünyasını temsil eden sekiz kişilik bir ekip, İstanbul’daki önemli sanat galerilerini, atölyeleri ve Tasarım Bienali kapsamındaki sergileri ziyaret edecek. İstanbul’un tasarım ve mimari ortamına yön veren isimlerle bir araya gelecek. Bu ziyaretlerle kurulacak bağlantılar sayesinde Birleşik Krallık ile Türkiye arasında tasarım ve mimari konularındaki iş birliğini artırmayı hedefliyoruz.

3 gün sürecek program sırasında, Birleşik Krallık’ta tasarım ve mimari alanında çalışan isimler, Türk tasarım ve mimari profesyonellerini ziyaret edecek. Tasarım Bienali kapsamındaki salonlarda ve sergilerde zaman geçirirken birden Birleşik Krallık’ın en tanınmış küratörlerinden biriyle karşılaşırsanız bilin ki o anda siz de Design Connections’ın bir parçası oldunuz.

Etiketler

Bir cevap yazın