Deniz Gül – B.İ.M.A.B.K.R.

Galeri Manâ, 28 Kasım 2013 – 25 Ocak 2014 tarihleri arasında Deniz Gül’ün B.İ.M.A.B.K.R. başlıklı mekansal önerisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçının metin ve nesne arasında sürdürdüğü form araştırması niteliğindeki çalışmaları yedi hafta boyunca değişen bir kurgu içinde izleyiciye sunuluyor.

Deniz Gül’ün yazdığı, serginin çıkış noktasını oluşturan metin ile birlikte metnin fizikselleşme sürecini görsel malzemelerle sunan sanatçı kitabı Galeri Manâ’da 21 Aralık 2013 Cumartesi günü tanıtılacak. Gün boyunca sanatçı, kitabın sınırlı sayıdaki her bir baskısına özgü bir müdahale gerçekleştirecek.

“Ben

“Neither the subject nor the object.” Ne özneden, ne nesneden. Benleşemeyen, ötekini bulamayan. Aynı şeyin parçası olarak, uçuklayarak, apse yaparak, sayfalarca ter izi bırakarak tekrarlarla devam eden. Nesnenin etrafındaki zemin değiştiğinde, zemin kaydığında zaman içinde, bakış açısı ve anlam da değişiyor. Farklı fazlar olarak da algılanabilir, birbirlerinin içine geçmiş bu kişiler, bu zaman-mekanda.”

                                                                                                 – Deniz Gül, B.i.M.A.B.K.R.

Etiketler

Bir cevap yazın