David Gerber: ‘Parametric Tendencies: Design Agencies for Informing Form’

İTÜ FBE Bilişim Anabilim Dalı Mimari Tasarımda Bilişim Lisansüstü Programı, 2 Ocak 2014 Perşembe günü, David Gerber'in 'Parametric Tendencies: Design Agencies for Informing Form' başlıklı konuşmasına ev sahipliği yapacak.

Biyografi:

Dr. David Jason Gerber, 2009 yılında Southern California Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne yardımcı doçent olarak atandı. Dr. Gerber, aynı zamanda USC Viterbi Mühendislik Fakültesi’nde de öğretim üyeliği yapmaktadır. USC’ye katıldıktan sonra, İnşaat Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği programlarında da ders veren Dr. Gerber, tasarım stüdyosu ve tasarım teknolojisi alanında mimarlıkta  lisans ve lisansüstü düzeyde çok sayıda seçmeli ve zorunlu ders vermekte ve hazırlamaktadır. Dr. Gerber, USC’ye  katılmadan önce, 2006-2009 yılları arasında Southern California Mimarlık Enstitüsü’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptı. Dr.Gerber bunun yanı sıra UCLA Mimarlık Fakültesi ve Kentsel Tasarım Fakültesi’nde, AA DRL lisansüstü programında, İsviçre’nin Lozan kentinde bulunan EPFL’nin Medya Tasarımı Laboratuvarı’nda, Stanford Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği departmanında ve Meksika’da bulunan Tecnologico de Monterrey Mimarlık Fakültesi’nde de çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’nde de düzenli olarak ders veren Dr.Gerber, aynı zamanda birçok ülkede ve üniversitede mimarlık, sayısal uygulamalar ve tasarım teknolojisi alanlarında dersler ve konferanslar vermektedir.

Profesyonel kariyeri süresince, Dr. Gerber, ABD, Avrupa, Hindistan ve Asya’da çalışmıştır. Çalıştığı ofisler arasında Londra’da Zaha Hadid Mimarlık, Los Angeles’de Gehry Teknolojileri, Massachusetts’de Moshe Safdie Mimarlık ve Kaliforniya’da Steinberg Grubu bulunmaktadır. Dr Gerber aynı zamanda tasarım teknolojisi alanındaki çok sayıdaki yeni girişimin yönetim kurulu üyesi veya danışmanı olarak görev yapmaktadır. Dr. Gerber global sayısal uygulamalar; yapı enformasyonu modellemesi; benzetim; tasarım hesaplaması ve teknoloji bütünleştirilmesi alanlarında mimarlık, mühendislik ve inşaat firmalarında gruplar yönetmiş, Gehry Teknolojileri’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Dr. Gerber’in araştırma alanları arasında mimari tasarım, hesaplama ve yenilikçi sistemlerin, araçların, yöntemlerin ve kuramların geliştirilmesi yer alır. Dr. Gerber halen alan entegrasyonu, interaktiflik (etkileşimlilik) ve sistem zekası, dijital medya ve üretim, çok amaçlı tasarım eniyilemesi (optimizasyonu) ve tasarım temsili konularında Mimarlık ve Mühendislik doktora öğrencilerine akademik danışmanlık yapmaktadır.
David Gerber lisans deresini  California Berkeley Üniversitesi’nde (1996) mimarlık üzerine tamamlamıştır.    2000 yılında Architectural Association Londra Tasarım Araştırma Laboratuvarı’ndan Mimarlık Yüksek Lisans derecesini 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nden  Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisansı derecesini almış,  2007 yılında ise Tasarım alanında doktora derecesini almaya hak kazanmıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın