DAÜ 2. Uluslararası “Unspoken Issues In Architectural Education” Konferansı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından organize edilen “Unspoken Issues In Architectural Education” konferansının ikincisi, 14-15 Nisan 2022 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak.

Mimarlık eğitiminde konuşulmayan soruların tartışılacağı konferans, Nisan 2022’de kültürel çalışmalar, sosyoloji, çevre çalışmaları ve pedagojik çalışmalar için dünyanın her yerinden tasarım, mimarlık, iç mimarlık, sanat ve mimarlık tarihi, mühendislik, şehir çalışmaları disiplinlerinde çalışan akademisyenler, uygulayıcılar ve öğrenciler tarafından gelecek bildirileri memnuniyetle karşılıyor.

DAÜ 2. Uluslararası “Unspoken Issues In Architectural Education” Konferansı, “Çeşitlendirilmiş Ortamlar”, “Dinamik Felsefe” ve “Çelişkili Eğitim” ana temaları ile mimari / iç mimarlık eğitiminde çeşitli kritik konular üzerine tartışmalara öncülük etmeyi amaçlıyor. Bu ana temalara yönelik olarak konferansın ana amacı, günümüzde mimarlık / iç mimarlık eğitiminin temel zorluklarını araştırmak ve yaymak, mimarlık eğitiminin gerçek dünya ile ilgisizliği, medyanın etkileri, yoksullar için çalışma veya tasarım, afet yönetimi, iklim değişikliği, yakıt yoksulluğu, enerjinin fiyatı, çatışmalar ve savaşlar, mimar ve mimarlık okullarının sayısı, öğretim metodolojisinin sorgulanması, mimari ve daha pek çok konuşulmayan konuyu uluslararası olarak değerlendirmek.

Konferansın ana dili İngilizce olacak. “Unspoken (Konuşulmayanlar)” temasıyla düzenlenecek olan uluslararası konferans, mimarlık eğitimini çeşitli açılardan tartışmak için akademisyen, uygulayıcı ve öğrencilerin bir araya gelmesi amacıyla yapılıyor. Konferansın ana konuşmacıları arasında, Pratt Mimarlık Okulu, New York Dekanı Prof. Dr. Harriet Harriss ile Middlesex Üniversitesi, Moda ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Graeme Brooker de yer alıyor. Konferansa olan ilgi gittikçe büyürken, dünyanın dört bir yanından bildiriler gelmeye de devam ediyor.

Konferansla ilgili daha detaylı bilgi ve bildiri çağrısına buradan ulaşılabilir.

Konferansın Sosyal Medya Hesapları

Etiketler

Bir cevap yazın