D3 Unbuilt Visions 2013 Sergisi

Unbuilt Visions sergisi ilk defa TSMD - Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin desteği, Creative Initiative ve D3'ün ortak çalışması ve Gregory Marinic ve Onat Öktem'in küratörlüğünde bu sene ilk defa Amerika dışında yapılacak.

Creative Initiative – d3 Unbuilt Visions Exhibition from şarlocreative on Vimeo.

2008 yılında New York’da kurulan D3, New York’dan başlayarak tüm dünyadaki sanatçı,mimar, tasarımcı ve öğrencilere ortak bir çevre sunarak sanat, mimari ve tasarımda yaratıcı pozisyonların gelişmesini hedefleyen bir organizasyondur. Sergiler, etkinlikler, yarışmalar ve yayınlardan oluşan geniş kapsamlı programı ile sanat ve yapılı çevrede coğrafi, ideolojik ve mimari disiplinin sınırlarını geniş bir diyalog ve ortak çalışma üzerinden geliştirmeye odaklanmıştır. D3, yenilikçi kavramları farklı ölçeklerde form, mekan ve malzeme üzerinden araştırır.

D3 sağladığı özgürlük, kaynaklar ve izleyici ile yaratıcı topluluğun kolektif vizyonunu geliştirmeyi amaçlamıştır. Organizasyon kendini, yükselen sanatçı, mimar ve tasarımcılara sergi olanakları ve kaynak sağlayarak çağdaş sanat ve mimarlıktaki yeni perspektifleri teşvik etmeye adamıştır. Bu amaçla d3 tasarım pratiği, kitlesel iletişim araçları, popülerkültür ve avangart arasındaki ilişkileri belirleyen deneysel ortak bir çalışma ortamı yaratarakmimarlık ve tasarım alanında disiplinler arası bir çatıyı zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Tasarımların ve tasarımcıların coğrafisınırların dışına taşınmasını hedefleyen D3 uluslararası sergiler serisine Ankara’da başlayacak.

Etiketler

Bir cevap yazın