Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları: Türkiye’nin Kentleşme ve Çevre Tarihinin 100 Yılı

Tarih Vakfı'nın düzenlediği ''Cumhuriyet'in 100 Yılı Konuşmaları''nın dördüncü panelinde Suna Gülfer Ihlamur Öner, Osman Savaşkan ve Semra Cerit Mazlum "Türkiye’nin Kentleşme ve Çevre Tarihinin 100 Yılı" başlığı altında Cumhuriyet’in kentleşme ve çevre deneyimini değerlendiriyor. Panel herkese açık olarak 9 Aralık'ta yapılacak.

”Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları”nın dördüncü panelinde Suna Gülfer Ihlamur Öner, Osman Savaşkan ve Semra Cerit Mazlum “Türkiye’nin Kentleşme ve Çevre Tarihinin 100 Yılı” başlığı altında Cumhuriyet’in kentleşme ve çevre deneyimini değerlendirecekler.

Tarih Vakfı, Nurşen Gürboğa’nın koordinatörlüğünde 15 günde bir düzenlediği ”Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları”yla Cumhuriyet tarihinin kapsayıcı bir değerlendirmesini sunmayı hedefliyor.

Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları içinde Cumhuriyet döneminin siyasi, iktisadi, sosyal, düşünsel ve kültürel tarihi tartışılacak; yanı sıra toplumsal hareketlerden emeğe, azınlıklardan toplumsal cinsiyete, kentleşmeden eğitime ve gündelik hayata uzanan bir çeşitlilikte Cumhuriyet’in 100 yıllık birikimi ele alınacak.

“Türkiye’nin Kentleşme ve Çevre Tarihinin 100 Yılı” paneli 9 Aralık 2022’de saat 18.30’da Tarih Vakfı’nın Eminönü’ndeki binasında yüz yüze gerçekleşecek.

* Etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt gerekmemektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın