Cumartesi AURAsı: Muse VR “İnteraktif Medya Sanatı 2”

Cumartesi AURAsı, 20 Nisan Cumartesi günü "İnteraktif Medya Sanatı" başlıklı konferansın ikinci bölümünde Muse VR'ın kurucuları Taha ve Talat Alkan'ı ağırlıyor.

Program Akışı

  • 15.00 – 16.00: İnteraktif Medya Sanatı Konferansı
  • 16.00 – 18.00: VR Deneyim Atölyesi*

 

Hikayecilik, sanal gerçeklikle yeni bir ufka doğru yöneliyor. Donanımların gelişmesi, içeriklerin ve anlatım tekniklerinin dönüşmesini zorunlu kılıyor. Mimariden film endüstrisine kadar uzanan değişim rüzgarı, yaratıcıların büyük veri ve hikayeyle yeni bir ilişki geliştirme gerekliliğini doğuruyor.
Sanal gerçeklik (VR), tasarımcıları ve kullanıcıları ilk defa kuşatıcı ve etkileşimli bir düzlemde buluşturuyor. Big data/Büyük veri ve yapay zeka, tasarım süreçlerini dönüştürmekte nasıl bir rol üstlenecek? Sanal gerçeklik, mimari tasarım süreçlerinin bugününü ve geleceğini nasıl dönüştürecek? Tasarım otonom bir sürece dönüşecek mi?

Bu ve benzeri sorulara cevap aranacak atölyede, Muse VR’ın sanat, mimari ve diğer endüstriyel alanlarda ürettiği VR deneyimleri de görülebilecek.

Detaylı bilgi için:

http://musevr.net/ – www.instagram.com/muse_vr

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt için tıklayın.

*VR deneyim atölyesine katılım için davetiyeler, etkinlik saatinden bir saat önce (14:00) AURA-İstanbul’dan temin edilebilir.

Etiketler

Bir yanıt yazın