Creative Mornings: Seda Özen Bilgili

31 Ocak Cuma günü yapılacak Creative Mornings etkinlik serisi kapsamında Yüksek Mimar Restoratör Seda Özen Bilgili, ATÖLYE'ye konuk olacak.

“Cesur ve yaratıcı çalışma, temelin altında başlar.” CreativeMornings’in Ocak teması “Kökler.” Yeni yılın ilk etkinliğinde yüksek mimar restoratör Seda Özen Bilgili konuk oluyor. Mimar Seda Özen Bilgili 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’ne girdi. Öğrenciliğinde 1999 yılında ODTÜ TAÇDAM’ın koordine ettiği kurtarma kazıları kapsamında Urfa Akarçaytepe’de arkeolojik kazı mimari çizimi yaptı. Atlas dergisinin 2000 yılı İstanbul Özel Sayısı’nda araştırma editörlüğü ve çeşitli sayılarında yazarlık yaptı.

2001 yılında Topkapı Sarayı’ndaki bir arkeolojik kazının mimari çizimlerini yaptı. Sultanahmet Camii ve Ayasofya Türbeleri dâhil olmak üzere farklı restorasyon projelerinde aktif rol aldı. 2006 yılında kızkardeşi Y. Mimar Restoratör Sema Özen Toth ve babası İnşaat Mühendisi Kemal Özen ile Özen Mimarlık Mühendislik şirketini kurdu ve hâlen şirketleri bünyesinde eski eser restorasyon projeleri ve kâgir yapı restorasyon uygulamaları ve ahşap atölyeleri ile ahşap yapı restorasyon uygulamalarını sürdürüyor.

31 Ocak sabahı yapılacak, yeni yılın ilk CreativeMornings Istanbul etkinliğine kayıt yaptırmak için link.

Program
09:00 – 09:30 Kahvaltı
09:30 – 10:00 Konuşma
10:00 – 10:30 Networking

*Etkinlik dili Türkçe’dir.

Etiketler

Bir cevap yazın