Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi

Konferans, 16 Ekim 2012 Salı günü saat 14:00- 17:00 arası YEM'de gerçekleşiyor.

Çuhadaroğlu, 16 Ekim 2012 Salı günü düzenleyeceği “Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi” başlıklı konferansta deneyimlerini paylaşmak üzere konusunda uzman kişileri buluşturuyor.

Güncel olaylar sayesinde tekrar gündeme gelen yangın konusu, son yıllarda yapılan yüksek katlı binaların cephe sistemlerinin yangın bilinci ile tasarlanmasının önemini bir kez daha ortaya koydu. Mal kaybı olmasına rağmen can kaybı olmadan atlatılan ve önemli birer uyarı niteliği taşıyan bu kazalardan ötürü, lider kuruluş olmanın verdiği sorumluluğun farkında olan Çuhadaroğlu, “Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi” toplantısında konuyla ilgili uzmanları bir araya getirecek. Toplantı 16 Ekim 2012 Salı günü, 14:00-17:30 saatleri arasında YEM Etkinlik salonunda gerçekleştirilecek.

2007 yılında yürürlüğe giren “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” bu konuya ilişkin önemli düzenlemeler getirdi. Ancak bu yönetmeliğin işlerlik kazanması için en temel unsur, doğru tasarım ve malzemenin, doğru uygulanması olacak. Liderliğinin getirdiği sorumluluk ile hareket eden Çuhadaroğlu tarafından düzenlenen “Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi” toplantısında yangın bilinci ve cephe tasarımının bu bilinçle yapılmasının önemi tüm yönleri ile ele alınacak. Toplantıda Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Çuhadaroğlu, Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş Ar-Ge Yöneticisi Hüseyin Gökdemir, Yangın Güvenliği Uzmanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ve 3A Composites’den Emanuel Rafael ile Guntram Eydner’in yanı sıra Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Üyesi Enis Öncüoğlu ve İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader konuşmacı olacak.

“Cephe Tasarımında Yangın Güvenliği ve Malzeme Seçimi” toplantısında yangına dayanıklı binalarıntasarlanması için yalnızca yönetmelik değil, malzeme seçimi ve uygulamanın öneminin altı çizilerek, proje örnekleri üzerinden cephe tasarımının ve cephe kaplamalarının etkisi konuşulacak. Üstlendiği sorumluluk gereği Çuhadaroğlu, cephelerde yangın güvenliği konusunda uzman, sektörde geniş deneyimi olan profesyonelleri deneyimlerini paylaşmaları için bir araya getiriyor.

Program:
14:00 Açılış Konuşması

Nejat ÇUHADAROĞLU / ÇUHADAROĞLU Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

14:15 Cephe Kaplamaları ve Cephe Yangın Güvenliği

Prof. Dr. Abdurrahman KILIÇ / Yangın Güvenliği Uzmanı, Türkiye Yangından Korunma ve İtfaiye Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi

15:00 Kahve Arası

15:15 ALUCOBOND A2 Yangına Dayanıklı Alüminyum Kompozit Panel

Guntram EYDNER / Ürün Müdürü, 3A Composites

15:30 Alüminyum Yapı Bileşenleri ve Yangına Karşı Önlemler

Hüseyin GÖKDEMİR / ÇUHADAROĞLU Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş Ar-Ge Yöneticisi

16:00 Kahve Arası

16:15 Rusya Proje Tecrübeleri

Enis ÖNCÜOĞLU / Mimar, Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Üyesi, TSMD Yönetim Kurulu Üyesi

16:35 Cephe Tasarımında Evrensel Dil, Çağdaş Yorum

Murat KADER / Y. Mimar, İki Design Group Kurucu Ortak

16:55 ALUCOBOND Spectra &Sparkling Colours, Alucobond Design

Emanuel RAFAEL / Kıdemli Satış Müdürü, 3A Composites

17:30 Kokteyl

Etiketler

Bir cevap yazın