Çarşamba Seminerleri: “Yarışmalarda Katılım Kültürü: Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Denemesi”

Teması bu hafta "tasarım" olan Çarşamba Seminerleri'nde, Haydar Karabey, Leyla Ulukaya ve Özge Güneş Gürsel ile birlikte, yarışmalarda katılım kültürü konusu konuşulacak. Seminer 7 Aralık'ta MSGSÜ Video Konferans Salonu'nda.

Mimar, Prof.Dr. Haydar Karabey; Kadıköy Belediyesi Sağlıklı Kentler Koordinatörü Leyla Ulukaya ve MSGSÜ Sosyoloji Bölümü Doktora öğrencisi, Kadıköy Kent Dayanışması Katılımcısı Özge Güneş Gürsel’in “Yarışmalarda Katılım Kültürü: Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Denemesi” başlıklı sunuşlarının tanıtım metninden:

Kadıköy merkezinde Belediye’ye ait bir yapı adasında bulunan Caferağa Spor Salonu ve Barış Manço Kültür Merkezi’nin yenilenme ihtiyacının ortaya çıkmasıyla beraber, asli jürisini mimarların oluşturduğu, danışman jürisini ise Kadıköy Belediyesi ile Kadıköy Kent Dayanışması’nın oluşturduğu bir yarışma düzenleniyor. Yarışma hazırlık sürecinde mahalledeki ve bölgedeki eksiklerin tespiti için yerel inisiyatiflere de başvuruluyor.

Bu süreçte yarışma şartnamesi nasıl hazırlandı, kimlerle görüşüldü, ne gibi problemlerle karşılaşıldı, kullanılan katılımcı pratikler nelerdi, değerlendirme nasıl yapıldı, ödül alacak projeler seçilirken nelere dikkat edildi gibi soruların yanıtlarını; yerel yönetim, STK ve jüri açısından dinleyeceğiz.

Etiketler

Bir cevap yazın