Çarşamba Seminerleri: Bir Katılımcı Kentsel Tasarım Süreci Deneyimi: Kabataş Senin

MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün düzenlediği Çarşamba Seminerleri'ne #tasarım teması ile Kabataş Çalışma Ekibi konuk oluyor. Seminer 9 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 11:00'da yapılacak.

Kabataş Çalışma Ekibi, Kabataş Transfer Merkezi ve yakın çevresi konsept tasarım ilkelerinin katılımcı süreçlerle elde edilmesi amacıyla MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü içerisinde kurulmuş bir ekiptir. Farklı uzmanlık alanlarına sahip olan ekip; İdil Akyol Koçhan, Ahmetcan Alpan, Derya Altıner, Melih Birik, Barış Göğüş, İnci Olgun, Tuğçe Tezer’den oluşmaktadır.

Seminerin tanıtım metninden:

“Kabataş geçmişten günümüze her gün binlerce insanı kentin farklı bölgelerine bağlayan konumu ve yakın çevresindeki projelerin hayata geçmesi ile daha da çeşitlenecek olan ziyaretçi kitlesi ile İstanbul’un önemli alanlarından biridir. Deniz yolu, tramvay, füniküler ve otobüs hatlarının kesiştiği Kabataş 2016 yılında oldukça tartışma yaratan bir proje kapsamında halkın erişimine kapatılmıştır. 2020 yılında alanın yeniden projelendirilmesi amacıyla işletilen katılımcı kentsel tasarım süreci kamusal mekanlara yönelik proje elde etme biçimleri açısından yenilikçi bir yaklaşım olarak değerlendirilebilir. Sunuş kapsamında farklı katılım yöntemlerini içeren bu sürece dair deneyimler paylaşılacaktır.”

Katılım bağlantısı (canlı yayın): https://www.youtube.com/carsamba+seminerleri

Etiketler

Bir cevap yazın