Çarşamba Seminerleri: 1980 Sonrası Türkiyesi’nde Sınai Topografyanın Ekonomi Politiği

Çarşamba Seminerleri'ne bu hafta, "bölgesellik" temasıyla Doç. Dr. Utku Balaban konuk oluyor. "1980 Sonrası Türkiyesi’nde Sınai Topografyanın Ekonomi Politiği" başlıklı seminer, 15 Mart saat 11:00'de MSGSÜ Video Konferans Salonu'nda yapılacak.

Doç. Dr. Utku Balaban Hakkında:

2012-2017 yıllarında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Lisans derecelerini 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden, doktor unvanını ise 2011 yılında SUNY Binghamton Sosyoloji bölümünden almıştır. Balaban’ın çalışma alanları endüstri ilişkileri ve kent sosyolojisidir.

Sunuşun tanıtım metninden:

“‘1980 sonrası Türkiyesi’nde sınai topografyanın ekonomi politiği’ başlıklı sunumda Balaban küçük-ölçekli sınai üreticilerin 1980 sonrasında Türkiye siyasetindeki etkisini tartışarak kentleşmeye ilişkin toplumsal dinamiklerin geç sanayileşme ile ilişkisini irdeleyecek ve cari siyasete ilişkin güncel meselelere ilişkin bir çerçeve sunacak.”

Etiketler

Bir cevap yazın