Çağdaş Şili Mimarisi Fotoğraf Sergisi

Dünyaca ünlü mimari fotoğrafçısı Erieta Attali'nin "Çağdaş Şili Mimarisi Fotoğraf Sergisi" Şili Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla 2-30 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde ziyarete açık olacak.

“Doğada sabit hiçbir şey yoktur. Evren akışkan ve uçucudur”
Ralph Waldo Emerson

Yazar Carlos Brillembourg, Erieta Attali hakındaki yazısında, fotoğrafçının yukarıdaki bu önermeden hareketle, bir bireyin ve mimarinin bütünleştiği, kendisine ait bir ufuk bulduğunu belirtir ve şöyle devam eder: “Fotoğrafları, sürekli değişen bir konunun, eşsiz bir anını kayda alır. Fotoğraflarının sessiz dinginliği, zamansızlığın bir illüzyonudur. Attali’nin aradığı bu temel illüzyon, bize aynı zamanda mimariyi sabit olmayan, doğanın geçici bir sakini gibi algılamamızı sağlar.”

1993 yılında peyzaj ve arkeoloji fotoğrafçısı olarak kariyerine adım atan Attali, son 15 yıldır hem bir uzmanlık alanı hem de mimariyi kullanan bir güzel sanatlar fotoğrafçısı olarak, mimari fotoğrafçılığa yoğunlaştı. Alanında uzman otoriteler tarafından yeni inşa edilmiş ve dikkate değer mimari niteliklere sahip binaları dokümante etmekle görevlendirilen Attali’nin mimari çalışmaları Avrupa’dan Amerika’ya, Asya’dan Avusturalya’ya kadar uzanıyor.

Erieta Attali’nin gerçekleştirdiği işler Fulbright, Japan Foundation, Graham Foundation, Dreyer’s Foundation, Kopenhag’daki Norveç Konsolosluğu ve Danish Arts Council gibi prestijli kurumlar tarafından desteklendi, sayısız sergide ve yayında yer aldı.

Açılış Kokteyli: 2 Ekim Çarşamba saat 19.00

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü / ÇSM

Etiketler

Bir cevap yazın