Burslu Yaz Tasarım Araştırması Programı: Design Lab.

Programa online başvurular 30 Mart 2012 kadar yapılacaktır.

Yürütücüler
Prof.Dr. Çağatay Başdoğan
Prof.Dr. Hakan Urey
Prof.Dr. Oğuzhan Özcan
Yrd.Doç.Dr. Metin Sezgin

Araştırma Projeleri
İleri cizgi film uretimi, dokunsal oyun tasarimi ve gelecegin ekranlari icin tasarim.

Amaç:
Diger universitelerin ustun yetenekli son sinif lisans tasarim ögrencileri icin, Design Lab., bu yaz ilk kez, Koc Universitesi’nin dunyaca taninan, ileri medya teknolojisi, robotik ve akillli arayuz laboratuvarlarinin kapilarini aciyor.

Bu program arastirma becerilerini iyilestirmek isteyen, yuksek lisans veya doktora yapmayi planlayan, motivasyonu yuksek, farkli universitelerin animasyon, grafik tasarimi, iletisim tasarimi ve diger tasarim lisans ögrencilerine yöneliktir.

Ögrenciler, bagimsiz dusunce ve yaraticiliklarini gelistirmeye yardimci olacak, cok cesitli, yeni kavram ve bilimsel arastirma tekniklerini ögrenirler. Program, lisans ögrencilerine arastirma tecrubesi kazandirararak, tasarim alaninda lisansustu egitimi veya profesyonel arastirma kariyeri seciminde kendilerine yardimci olur.

İşleyiş
Program suresi en az yedi haftadir. Baslangic ve bitis tarihleri ögretim uyesinin ve ögrencinin ihtiyaclarina bagli olarak esneklik gösterir. Ögrenciler KU ögretim uyelerince belirlenen arastirma projelerinden, kendi ilgi alanlarina uygun olanlari secerler.

Sunulan İmkanlar
Programa kabul edilen öğrenciler, kayıt/okul ve konaklama ücreti için herhangi bir ödeme yapmaz. Kampüs yurtlarında ücretsiz kalabilirler. Spor salonu, kütüphane ve yemekhanenin de dahil olduğu kampüs olanaklarından yararlanabilirler. Ancak diğer beslenme harcamalarından kendileri sorumludurlar. Öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmış olmaları ve sağlık harcamalarından sorumlu olmaları beklenmektedir.

Aranan Nitelikler
Bir üniversitenin lisans programı son sınıf öğrencisi olmak,

Çizgi film, illustrasyon ve/veya web arayüz grafiği konusunda ileri duzeyde üretimi olmak,

Başvuru
Başvuru sureci, portfolyolarını gösteren web linkinin (e-mail eki kabul edilmeyecektir) eklendiği başvuru formunun doldurulup online olarak 1-10 Nisan tarihleri arasında gönderilmesi ile başlar.

Online başvuru formu http://vprd.ku.edu.tr/kusrp/application adresinde 30 Mart 2012 kadar yapılacaktır.

Daha fazla bilgi icin lutfen [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın