Buluşma 11

Kentin etkilerinden biraz uzaklaşıp insanın kendisiyle ve çevresiyle yüzleşmesini sağlamak için kamp ortamında yapılması planlanan Buluşma 11' in teması "YÜZ YÜZE" olarak belirlenmiştir.

Tema: YÜZ YÜZE (100-100e)

-Mimar mı doğaya hükmedendir yoksa doğa mı mimara?

UMÖB Eskişehir Organizasyon ekibi 2011 yılında Karakayalar’da “YÜZ YÜZE” temalı bir organizasyon düzenlemeyi amaçlıyor. Mimarlık öğrencilerinin doğayla yüzleşmesini, tek bir ortamda 100-100’e tartışmalar yaparak; öğrenmeyi, üretmeyi, eğlenmeyi ve bilinçlenmeyi planlıyor. Bu nedenle hem 1993 yılındaki ilk buluşmanın ruhunu yeniden canlandırmak hem de kendimizi ve birbirimizi hükmettiğimiz doğada tanımak, her şeyi kendimizin ürettiği, birbirimizden ayrı olmayı değil bir arada olmayı sağlamak için UMÖB 11, 100 kişinin katılacağı bir haftalık kampta gerçekleşecektir.

Şehir merkezine uzak bir yer seçilmesinin ana nedenleri;

Şehrin gürültüsünden uzak, her şeye kolayca ulaşamadığımız, organize değil doğal bir çevrede tamamen tüketici değil aynı zamanda üretici de olan, şehrin belli noktalarına ya da bir binanın içinde farklı yerlerde olmak değil de herkesin bir arada olup tartışabildiği, 100 kişiyle 100 100’e atölyelerin ya da tartışma platformlarının oluşabildiği bir alan bulmak, temaya bire bir uygundur. Organizasyon ekibinde kamp fikrinin belirmesi bu sayede doğmuştur; bunun için de Eskişehir’de kamp alanı olarak en uygun yerler araştırılmış ve Karakaya seçilmiştir. “Yüz yüze” temasına uygun olması için de bir haftalık sürecin beş gününü kampta 2 gününü ise şehirde tamamlama düşüncesi Buluşma 11 programında belirlenmiştir.

-Kampta bulunulan süre içerisinde acil durumlar dışında şehre gidiş söz konusu değildir. Şehirde düzenlenecek olan etkinliklerin* düzenleneceği yerler, şehri betimleyen yerler olarak seçilmiştir.

* Bu etkinlikler söyleşi ağırlıklıdır.

Program

Organizasyon; 27 HAZİRAN – 3 TEMMUZ 2011 arası gerçekleştirilecektir.

UMÖB 11 PROGRAMI; öğrencilerin şehri de özümsemeleri için kamp ağırlıklı olan bu programda bir haftalık sürecin 2 gününü Eskişehir şehir merkezinde geçirmek yararlı olacaktır. Şehirdeki program, seminerleri ve şehir gezilerini de kapsayacaktır. Diğer günler kamp ortamındadır ve açık alanlarda organizasyonlar gerçekleşecektir.

***26 Haziran Pazar günü öğrenciler kamp alanına getirilip, çadırlar kurulacaktır. Organizasyonlar 2 gün kampta 1 gün şehir merkezinde olarak düşünülmüştür. Şehirdeki etkinlikler tamamlandıktan sonra gün kamp alanında sonlanacaktır.

Etiketler

Bir yanıt yazın