Bram Aerts Konferansı “Otonom Değişimler: Yapılı Çevreyi Dönüştürmek ve Yeniden Yorumlamak”

Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul, bu yıl 44’üncü kez 23-26 Mart 2022 tarihlerinde kapılarını açacak. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Yapı Fuarı, girişim ekosisteminin yeni ürün ve hizmetleri başta olmak üzere sektör temsilcilerini güçlü ve yön veren etkinliklerle buluşturacak.

Belçika’nın önde gelen mimarlık ofislerinden olan TRANS architectuur & stedenbouw’un Kurucu Ortağı Bram Aerts, 44. Yapı Fuarı kapsamında konferans vermek üzere İstanbul’a geliyor. Arkitera iş birliğinde düzenlenecek konferans, 24 Mart 2022 Perşembe günü, saat 16:15’te TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ZeroBuild Zirve Sahnesi, Salon 2’de yapılacak.

Kentleri Sürdürülebilir Şekilde İyileştirmek

Kısa bir süre içinde TRANS, çok beğenilen Flaman mimarlık ofisleri arasında neslinin önünde güçlü bir itibar kazandı. Mimarlık ofisi, kentlerin sürdürülebilir şekilde iyileştirilmesi için bir dizi çığır açan dönüşüm projesi üzerinde çalışıyor.

Yıkmadan, Dönüştürmek ve Yeniden Yorumlamak

Yapılı çevreyi dönüştürmek ve yeniden yorumlamak, yıkıma, açık alan işgaline ve inşaat sektörünün egemenliğine geçerli bir alternatif olarak giderek daha önemli hale geliyor. TRANS’ın kurucu ortağı Bram Aerts, vereceği konferansta ofisinin binaları kökten dönüştürmek için önerdiği stratejiden bahsedecek.

Bram Aerts Hakkında

Bram Aerts, 2011 yılında Carolien Pasmans ile birlikte TRANS Architectuur & stedenbouw’u kurdu. KULeuven’den mezun olduktan sonra Brüksel ve Anvers’te mesleki deneyim kazandı. 15 yılı aşkın mimarlık ve şehircilik uzmanlığı ile ofisin yaratıcı yönü, müşteri ilişkileri, iletişim ve araştırma konularına odaklanan Aerts; Leietheater Deinze, Masterplan Pelt, Design Museum Ghent, RITCS Brussels ve Dockside Tower Brussels dahil olmak üzere, konseptten gerçekleştirmeye kadar tüm TRANS projelerinde yakından ilgileniyor.

Ofis; 2019 AB Mies van der Rohe ödülü adaylığı, 2019 Big Mat Ödülü, Belçika Bina Ödülleri ve 2019 Jo Crepain ödülleri gibi ödüllere layık görülerek uluslararası bilinirlik kazandı.

TRANS architectuur & stedenbouw Hakkında

Belçike Gent merkezli mimarlık ofisi TRANS 2011 yılında Bram Aerts ve Carolien Pasmans tarafından kuruldu. Mimarlar ve şehir plancılarından oluşan ekibiyle kısa bir süre içinde ofis, çok beğenilen Flaman tasarım uygulamaları neslinin önünde güçlü bir itibar kazandı.

Büyük ilgi gören projeleri arasında; Brüksel’deki Kraliyet Tiyatro, Sinema ve Ses Enstitüsü, Ghent’teki Kültür Merkezi Topluluğu, Brüksel’deki karma kullanımlı Dockside kulesi ve yakın zamanda halka açılan Ghent yakınlarındaki Leietheater yer alıyor. Ofis halen Ghent, Eeklo, Turnhout, Hasselt ve Pelt şehirlerinde büyük ölçekli masterplanlar üzerinde çalışıyor. Ayrıca Carmody Groarke ve RE-ST ile birlikte Design Museum Ghent için düzenlenen uluslararası tasarım yarışmasını kazanarak projeyi hayata geçirmeye hak kazandı.

Ofisin kurucuları Bram ve Carolien halen Leuven Üniversitesi, Antwerp Üniversitesi ve Rotterdamse Academie voor Bouwkunst’ta mimarlık ve şehircilik üzerine dersler veriyor.
TRANS, 2015 ve 2017 yıllarında Flaman Brabant Mimarlık Ödülü, 2019 Belçika Bina Ödülleri, 2019 Emlak Ödülleri, BigMat Ödülleri ve Jo Crepain Ödülleri’nin sahibi oldu. Ayrıca yine 2019 yılında EU Mies van der Rohe Ödülü’nde finale kalmayı başardı.

TRANS architectuur & stedenbouw: https://transarchitectuurstedenbouw.be/

Konferansa Kayıt

Konferansa ücretsiz katılmak için buradan online kayıt olunması zorunludur.

Yapı Fuarı 2022 Kapsamında Düzenlenen Diğer Etkinlikler

• ZEROBUILD ZİRVESİ
• YAPI TECH GARAGE START-UPLAR BULUŞMASI
• YAPI MASTER CLASS – MİMARİ USTALIK SINIFLARI VE ÖZEL FUAR TURLARI
• YAPI MALZEME VE MİMARLIK SÖYLEŞİLERİ
• ALTIN MIKNATIS STANT TASARIM ÖDÜLLERİ

Fuar kapsamında düzenlenen etkinlikler ile ilgili bilgi buradan detaylı bilgi alınabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın