Blair French Konferansı: “Kamusal Sanat ve Doğal Afet”

Sidney'de bulunan Artspace Visual Arts Centre Direktörü French'in "Kamusal Sanat ve Doğal Afet" başlıklı söyleşisi, 29 Eylül Perşembe günü saat 19:00'da Açık Sinema'da gerçekleştirilecek.

SALT Beyoğlu, “Bak Kim Var?” söyleşileri kapsamında, güncel sanat ve fotoğraf alanlarında küratörlük ve yazarlık yapan, Avustralyalı Blair French’i konuk edecek. Sidney’de bulunan Artspace Visual Arts Centre Direktörü French’in “Kamusal Sanat ve Doğal Afet” başlıklı söyleşisi, 29 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da Açık Sinema’da gerçekleştirilecek. Disiplinler arası bir anlayışla program yapmayı hedefleyen SALT, “Bak Kim Var?” söyleşilerinde, ilgili oldukları konularda anlatacak birşeyleri olan kişileri ağırlıyor.

French söyleşide, küratörlüğünü üstlendiği 6. SCAPE Christchurch Kamusal Alanda Sanat Bienali hakkında konuşacak. Küratör, bienalin 2010 ve 2011’de yaşanan depremler nedeniyle 2 kez ertelenmesinin sonuçlarına ve ciddi hasar gören kamusal alanda çalışma zorluğuna değinecek. 1995’ten bu yana Yeni Zelanda ve İngiltere’de bulunan müze ve sanat kurumlarında görev alan French, geçtiğimiz yıllarda Yeni Zelanda’daki üniversitelerde sanat tarihi ve görsel iletişim dersleri verdi.

Blair French
Artspace Visual Arts Centre Direktörü Blair French, güncel sanat ve fotoğraf alanlarında küratör ve yazar olarak iki yönlü bir kariyer sürdürüyor. Yayınları arasında Out of Time: Essays Between Photography and Art (2006) ile Avustralya’da, fotoğraf temelli güncel sanat üzerine Daniel Palmer ile birlikte yazdığı, Sydney Piper Press tarafından 2009’da yayımlanan Twelve Australian Photo Artists bulunuyor. French geçtiğimiz yıllarda; Yeni Zelanda’daki Waikato Üniversitesi’nde Yeni Zelanda sanat tarihi, New South Wales Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanat tarihi ve teorisi, Batı Sidney Üniversitesi’nde ise görsel iletişim dersleri verdi.

Etiketler

Bir yanıt yazın