BKA Explore – Sanat ve Teknoloji

Bahadır Kul Architects tarafından düzenlenen "BKA Explore" serisinin 26 Nisan günü yapılacak olan beşinci etkinliğine, sanal gerçeklik içerikleri üreten Muse VR şirketi kuruc​u ortağı​ ​mimar Taha Alkan konuk oluyor.

BKA Explore söyleşileri ile katılımcıların, hem kendileri hem de değişen tasarım süreçlerini farklı yönlerden keşfetmelerini sağlamak hedefleniyor. Ayda iki söyleşi olacak şekilde planlanan bu etkinlikler, Bahadır Kul Architects ofisinde düzenleniyor.

Serinin beşinci konuşmacısı; sanatçılar, sanat kurumları ve tasarım ofisleriyle Virtual Reality içerikleri üreten Muse VR şirketi kuruc​u ortağı​ ​mimar Taha Alkan. 

Söyleşinin tanıtım metninden:

Taha Alkan’dan kendi hayat yolculuğunu dinlerken; bu yolculuğun mimarlıktan sanata nasıl evrildiğini göreceğiz. Özellikle sanat ve teknoloji birleşimi çalışmalarıyla birlikte, teknoloji yoluyla sanatın demokratikleşmesi, VR ile gelen deneysel öğrenme olanakları ve önümüzdeki yıllarda bizleri nasıl bir sürecin beklediğini tartışacağız.

BKA Explore kapsamında organize edilen tüm söyleşiler ücretsizdir. Ancak etkinlik alanının sınırlı sayıdaki oturma kapasitesi sebebiyle Eventbrite üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın