Bizim İçin Şey’ler 2

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin tanıtımının ve kurumsal aidiyetinin arttırılması için obje tasarım çalıştayının ikincisi 17-20 Şubat arasında yapılacak.

Öğrencilerin kendi kullanacakları objelerin tasarımlarını yapmaları ve daha sonraki yıllarda anı amaçlı saklamaları için çalışma yapmak çalıştayın ana hedefi. Bu amaçla öncelikle objelerin biçimlerinin ortaya çıkarılması ve eş zamanlı olarak da objelerin üzerine yapılacak grafiklerin, resimlerin tasarlanması gerekiyor. Tasarlanması öngörülen objeler; defter, notluk, kalem, magnet, broş, kupa, rozet, anahtarlık, takvim, atkı, bere, şapka, t-shirt, şal vb. Mimarlık Fakültesi’nin logosu renkleri bu çalıştay kapsamında değerlendirilerek çoğaltılabilecek. Özel günlerde fakülte adına verilecek ödül, plaket tasarımının da oluşturulması çalıştayın diğer bir amacı.

Bu kapsamda çalıştay için farklı atölye grupları oluşturulması düşünülüyor. Atölyelerde mimarlık, şehir bölge planlama, resim ve grafik öğrencileri bir arada çalışmaları öngörülüyor. Çalıştayın ilk iki günü tasarım odaklı olacak. Son iki gün de ise yapılan tasarımların üretimi konusunda çalışmalar yapılacak. Dört günlük çalışma sonucunda ortaya çıkan ürünler ve tasarım süreçleri anlatılarak sergilenecek.

Moderatörler: Gonca Büyükmıhçı, İldem Arabacıoğlu, Ahmet Albayrak, Levent Çoruh, Zafer Türkmen, Hikmet Eldek, Fulya Atarer.

Organizasyon Komitesi: Gonca Büyükmıhçı, Hikmet Eldek

Etiketler

Bir cevap yazın